Svētkos uzmana pārtikas kvalitāti

Pirms Ziemassvētkiem dažos veikalos atklāta nekvalitatīvas pārtikas tirdzniecība. Iedzīvotājiem uzmanīgi jānovērtē pirkumi, lai nesabojātu Jaunā gada sagaidīšanas svinības.

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) informē, ka pirms Ziemassvētkiem inspektori dažos veikalos Latvijas novados konstatējuši piena, gaļas, svaigu zivju tirdzniecību pēc to derīguma termiņa beigām. Sastādīti vairāki administratīvie protokoli, bet vienviet no apgrozības izņemti un utilizācijai nosūtīti 137 kilogrami gaļas un 1262 kilogrami foreļu, kuras vairs nebija svaigas. Kopumā izņemti vairāk nekā 1700 kilogrami preču, kam beidzies derīguma termiņš.

Pārbaudes turpināsies

PVD ģenerāldirektors Mareks Samohvalovs uzsver, ka pārbaudes turpināsies. PVD inspektori tirdzniecības un sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumos īpaši kontrolēs, kā tiek nodrošināta atbilstoša temperatūra pārtikas produktiem (izejvielām, pusfabrikātiem, gatavajiem ēdieniem), kā ievēro to derīguma termiņu, vai prasībām atbilst marķējums, uzņēmumu higiēna un dzīvo zivju labturība.
Savukārt tirgotājus M. Samohvalovs aicina neaizmirst godaprātu un peļņas dēļ neapdraudēt pircēju svētku prieku un labsajūtu.

Jāpasargā dzīvnieki
Pircējiem PVD speciālisti iesaka pievērst uzmanību produktu ārējam izskatam, derīguma termiņam, marķējumam, kā arī to reklāmai, izvietojumam. Produktiem, kas var ilgāk uzglabāties un kurus nevar aplūkot uzreiz (konserviem, kastēs iepakotajiem u.c.), jāsaglabā pirkuma čeki. Par konstatētajiem pārkāpumiem, minot precīzu informāciju, pircēji var zvanīt uz PVD diennakts uzticības tālruni.  
Gatavojoties Jaungada svinībām, PVD aicina iedzīvotājus parūpēties par mājdzīvniekiem –, dodoties ciemos, neatstāt tos ilgstoši ieslēgtus telpās vai automašīnās, gādāt par barību un dzeramo ūdeni. Vēlams arī suņus un kaķus neatstāt aukstumā, sargāt no pēkšņa izbīļa raķešu šaušanas vietu tuvumā. Pamanot klaiņojošus dzīvniekus, PVD aicina tos pabarot un novietot traukus ar ūdeni. Par pamestiem dzīvniekiem var ziņot vietējai pašvaldībai.

UZZIŅAI
PVD diennakts uzticības tālrunis-automātiskais atbildētājs – 67027402

Pievieno komentāru

Liepājā