Svētdien noslēgsies "Mūzika Dievnamam" koncerti

Svētdien 25. augustā pl. 17.00 ar ērģelnieces Ivetas PELŠES un trompetista Valda BIZUNA izmeklētu programmu noslēgsies ērģeļmūzikas vasara Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē. Koncertcikls MŪZIKA DIEVNAMAM aizsākās pirms trim gadiem ar domu piesaistīt ziedojumus  un sabiedrības uzmanību katedrāles un ērģeļu  restaurācijas darbiem. Nu jau var teikt, ka šie koncerti dzīvo savu dzīvi un ir klausītāju iemīļoti. Daudziem tā apmeklējums kļuvis par svētdienas pēcpusdienas rituālu, kad  visas vasaras garumā varēja baudīt īstas ērģeļmūzikas pērles. Ar VKKF un Liepājas Kultūras pārvaldes finansiālo atbalstu šogad notikuši 12 koncerti.

Iveta PELŠE (1979) Jāz. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju vispirms absolvējusi klavieru specialitātē, bet 2007. gadā ieguvusi ērģeļspēles maģistra grādu prof. Larisas Bulavas klasē.

Meistarībā papildinājusies Ķelnes Mūzikas akadēmijā Tjerī Mešlera ērģeļspēles klasē, kā arī Lēvstabrukas Vasaras Ērģeļakadēmijā.
Ar koncertiem uzstājusies Latvijas lielākajās baznīcās un arī Eiropā. Ikdienā - klavieru pedagoģe Iecavas Mūzikas un mākslas skolā, kā arī ērģelniece Rīgas Sv. Franciska draudzē.

Valdis BIZUNS (1983) mācījies Jāz. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā un Ķelnes Mūzikas akadēmijā Vācijā. Spēlējis Liepājas Simfoniskajā orķestrī un Latvijas Nacionālajā simfoniskajā orķestrī. Šobrīd studē Štutgartes Mūzikas augstskolā un strādā Štutgartes mūziklu teātrī. Ar koncertiem uzstājies Latvijas un Eiropas lielākajās baznīcās.

Gundars Venens,
Koncertcikla producents

PROGRAMMA koncertam

Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē 25. augustā pl. 17.00

Gotfrīds Reihe (Gotfried Reiche, 1667–1734)
FANFARA

Marks-Antuā Šarpentjē (Marc - Antoine Charpentier, 1643-1704)
PRELŪDIJA no Te Deum

Johans Sebastians Bahs (Johann Sebastian Bach, 1685- 1750)
TOKĀTA re minorā BWV 565

Allesandro Marčello (Alessandro Ignazio Marcello, 1673-1747)
KONCERTS  obojai re minorā

Johans Sebastians Bahs
KORĀĻPRELŪDIJA  Mīļais Jēzu, šeitan mēs
(Liebster Jesu, wir sind hier, BWV 731)

Gabriels Forē (Gabriel Urbain Fauré, 1845-1924)
PAVANA (op. 50)

Kamijs Sensānss (Camille Saint-Saëns, 1835-1921)
PRELŪDIJA un FŪGA  mi bemol mažorā (op. 99,  nr. 3)

Pievieno komentāru

Liepājā