Svētceļnieku grupas no Liepājas un Ventspils sestdien sāks ceļu uz Aglonu

Sestdien, 27.jūlijā, no Liepājas Svētā Jāzepa katedrāles svētceļojumā uz Aglonu dosies svētceļnieku grupa no Liepājas, kas vairāk nekā divu nedēļu laikā mēros aptuveni 450 kilometrus, "Rietumu Radio" informēja svētceļojuma vadītājs Mariušs Kempa, piebilstot, ka sestdien ceļu uz Aglonu sāks arī svētceļnieki no Ventspils.

Kā pastāstīja Kempa, svētceļojumā uz Aglonu dosies aptuveni 30-40 cilvēku grupa, taču precīzu skaitu varēšot pateikt pirmajā dienā, jo svētceļojumam joprojām vēl varot pieteikties. Vairāki desmiti cilvēku, kuri dažādu iemeslu dēļ nevar veikt visu ceļu, Liepājas grupai pievienojoties vēlāk, visā svētceļojuma maršrutā.

No Ventspils ceļu uz Aglonu sestdien uzsāks ap 20 cilvēku liela svētceļnieku grupa, savukārt 6.augustā no Kolkas startēs aptuveni tikpat daudz velosipēdistu.

Kempa svētceļojumu uz Aglonu organizē jau 11.gadu un kopš 2003.gada Liepājas grupas maršruts ir nemainīgs: Liepāja-Gavieze-Asīte-Nīgrande-Grīvaiši-Auce-Mežmalieši-Eleja-Bauska-Skaistkalne-Darbnīcas-Nereta-Aknīste-Bebrene-Nīcgale-Kalupe-Višķi-Aglona.

Dienā svētceļnieki noies vidēji 30 kilometrus. "Mana pieredze liecina, ka visgrūtākā svētceļojumā ir trešā diena, kad jau radies pirmais nogurums, negribas vairs iet, ir šaubas," stāsta Kempa, norādot, ka tad dienas maršrutu plānojot īsāku. Turpmākajās dienās organisms pakāpeniski pierodot pie fiziskās slodzes un iešana esot raitāka. Skaistkalnē svētceļniekiem plānota brīva diena.

Vairāku gadu laikā Liepājas grupa svētceļojuma maršrutā esot iepazinusi daudzus laipnus un izpalīdzīgus cilvēkus. "Viņi mūs katru gadu gaida ciemos un pat no galvas atceras datumu, kad būsim," stāsta priesteris. Svētceļojuma laikā tā dalībnieki, kā pastāstīja Kempa, daudz laika veltot lūgšanām, garīgām pārdomām, lai stiprinātu savu ticību. Brīdis, kad pēc grūtā un garā ceļa parādās Aglonas bazilikas torņu smailes, esot ļoti emocionāls un daudzu svētceļnieku acīs esot asaras.

Jautāts par to, vai autovadītāji neapdraud svētceļniekus, Kempa sacīja, ka dzīvībai bīstamas situācijas nav bijušas un liela daļa autovadītāju ir pieklājīgi, samazina ātrumu, taču esot arī izņēmumi.

Vecākais svētceļnieks, kurš pirms diviem gadiem no Liepājas devies uz Aglonu, esot kāds 84 gadus vecs vīrs, bet jaunākais - aptuveni trīs gadus veca meitenīte.

Svētceļojums no Liepājas sāksies sestdien, 27.jūlijā, plkst.7.45 ar lūgšanu un bīskapa svētību Liepājas Sv.Jāzepa katedrālē. Ceļā svētceļnieki dosies īsi pirms plkst.9. Plānots, ka Aglonā svētceļnieki ieradīsies 13.augusta pēcpusdienā.


Pievieno komentāru

Liepājā