Svaigas zivis var meklēt Pētertirgū 1

Ražotāju piedāvātais kūpinātu zivju sortiments gan veikalos, gan aizvadītajos Zvejnieku svētkos šķita samērā plašs, taču svaigas jūras zivis pircēji pat piekrastes ciemos nevar iegādāties katru dienu.

Ja kuģītis piestātnē, zivis ir
“Pāvilostnieki jau zina – ja uzņēmuma “N Stars” zvejas kuģītis ir piestātnē, var iegriezties viņu veikaliņā pēc svaigām zivīm,” teic Sakas novada domes sekretāre Aija Ozoliņa.

Kāda uzņēmuma darbiniece pa tālruni paskaidro, ka patlaban gan pārdevēja esot atvaļinājumā, bet no nākamās pirmdienas veikals būšot atvērts no pulksten 9 līdz 16. “Pārsvarā tirgojam reņģes un brētliņas. Ja no jūras neko nav iznācis izcelt, tad – saldētas zivis,” viņa norāda.

Tirgo mencas, līņus un butes
Pagājušajā nedēļā vairāki “Kursas Laika” aptaujātie pircēji rajonā izteicās, ka pēc svaigām zivīm braucot uz Liepājas Pētertirgu. Trešdienas pusdienlaikā tirgus pagrabā pircēju nebija daudz. Plašākais svaigu zivju piedāvājums bija SIA “Savanta” stendā, kur varēja nopirkt svaigas mencas par 1,5 latiem kilogramā, pavisam nelielas butītes par 30 līdz 50 santīmiem, reņģes par 70 santīmiem un brētliņas par 30 santīmiem kilogramā. Prāvi līņi, svarā no 0,5 līdz 0,7 kilogramiem, bija vairākos stendos par 1,8 latiem kilogramā. Vienā tirdzniecības vietā bija nopērkamas arī vēja zivis par 40 santīmiem kilogramā.

Aizputē, Vaiņodē, Rucavā un Priekulē svaigas zivis vairs netirgo jau vairākus gadus. Kūpināto zivju produkciju reizi mēnesī tur ved Pāvilostas uzņēmums “Kaija”. Tā īpašnieks Jānis Pētermanis pastāsta, ka pašlaik rajona iedzīvotāji pērkot maz, “jo laikam inflācija liek skaitīt katru santīmu”.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Liepājā