Sv. Annas baznīcas pulkstenis rādīs pareizu laiku

Jau nākamās nedēļas sākumā Sv. Annas baznīcas pulkstenis pēc atjaunoto ciparnīcu uzstādīšanas sāks rādīt pareizu laiku. Atgādināsim, ka visi pārējie pulksteņi jāpagriež par stundu atpakaļ jau šonakt.

Šobrīd notiek baznīcas pulksteņa regulēšana, un laiku tas skaitīs atbilstoši sestdienas naktī paredzētajām izmaiņām, kad visi pulksteņi Latvijā ir jāpagriež par stundu atpakaļ.

Trešdien industriālā alpīnisma uzņēmuma „IDP” darbinieki pabeidza četru pulksteņa atjaunoto ciparnīcu uzstādīšanu katrā baznīcas torņa pusē. Uzņēmums ir veicis arī pulksteņa ciparnīcu sākotnējo apsekošanu, demontāžu, atjaunošanu.

Tagad pareizu laiku tornī varēs tālu saskatīt, jo gan pulksteņa rādītāji, gan cipari ir ieguvuši jaunu sudrabotu un zeltainu izskatu, informē Liepājas pilsētas Domes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Pulksteņa detaļu atjaunošanas darbus draudze uzsāka janvārī. Pirms restaurācijas pulksteņa ciparnīcas bija stipri sarūsējušas un mehāniski bojātas, tāpēc pulkstenis nepildīja savu funkciju.

Lai varētu atjaunot vienu no četrām Sv. Annas baznīcas pulksteņa ciparnīcām, Liepājas pilsētas Dome pagājušā gada decembrī no rezerves fonda draudzei piešķīra Ls 1329,86. Draudze pirms tam vērsās pie pašvaldības ar lūgumu sniegt finansiālu atbalstu laikrāža remontam.

Sv. Annas baznīca ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, un torņa pulkstenis ir tā vēsturiskā un vizuālā sastāvdaļa, ko lieto plaša sabiedrība. Šīs baznīcas pulkstenis ir nozīmīgs laika orientieris ne tikai tirgus un Kuršu laukuma apmeklētājiem, bet tas ir labi saskatāms no tālākām vecpilsētas vietām.

Pievieno komentāru

Liepājā