Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Studētgribētāji tiek aicināti pieteikties studijām Liepājas Universitātē

Jau trešo gadu Liepājas Universitāte piedāvā iespēju ātri un ērti pieteikties pamatstudijām, izmantojot vienotā valsts un pašvaldību portāla www.Latvija.lv/studijas sniegto e-pakalpojumu. Topošie studenti no 1. līdz 15. jūlijam pieteikumu varēs iesniegt jebkurā no piedāvātajām studiju programmām kā Liepājas Universitātē, tā arī citās augstskolās – Rīgas Tehniskajā universitātē, Rīgas Starptautiskās ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolā, Latvijas Lauksaimniecības universitātē, Banku augstskolā, Latvijas Universitātē, Ventspils Augstskolā, Daugavpils Universitātē, Informācijas sistēmu menedžmenta augstskolā, Rēzeknes Augstskolā un Vidzemes Augstskolā.

E-pakalpojuma priekšrocība ir tā, ka reflektanti var sekot līdzi pieteikšanās gaitai un uzzināt konkursa rezultātus. Svarīgi ir atcerēties, ka pēc pieteikuma elektroniskas iesniegšanas topošajam studentam jebkurā no norādītajiem augstskolu uzņemšanas punktiem jāuzrāda nepieciešamo dokumentu oriģināli un jāapstiprina pieteikums. Līdz ar Liepājas Universitātes līdzdalību vienotajā sistēmā www.Latvija.lv ērtāka pieteikšanās studijām ir arī tiem Liepājas jauniešiem, kuri plāno uzsākt studijas citās Latvijas augstskolās. Tepat Liepājā varēs uzrādīt dokumentus studijām, piemēram, Latvijas Universitātē vai Daugavpils Universitātē, un nevajadzēs mērot ceļu uz Rīgu vai Daugavpili.

Reflektantam par pieteikšanos, neatkarīgi no izvēlēto augstskolu, studiju programmu un prioritāšu skaita, ir noteikta viena reģistrācijas maksa – 20 lati. No šīs maksas ir atbrīvoti bāreņi un 1. grupas invalīdi, uzrādot statusu apliecinošus dokumentus.

Elektroniskā pieteikšanās pamatstudiju programmās notiks no 1. līdz 15. jūlijam. Pieteikuma apstiprināšana vai pieteikšanās klātienē augstskolā būs iespējama no 8. līdz 15. jūlijam. Ja izvēlētajās programmās ir paredzēti iestājpārbaudījumi, tad 16. un 17. jūlijā attiecīgajā laikā tie ir jānokārto. 19. jūlijā pēc plkst. 15:00 reflektantam savā e-pakalpojuma profilā būs iespējams redzēt iestājpārbaudījuma novērtējumu. Vienotās uzņemšanas pamatstudiju programmās pirmās kārtas rezultāti tiks paziņoti 19. jūlijā pēc plkst. 19:00.

Ja reflektants konkursa pirmajā kārtā būs iekļuvis studiju programmā, kas bijusi viņa pirmā prioritāte, tad no 22. līdz 23. jūlijam viņam ir jādodas uz izvēlēto augstskolu un jānoslēdz līgums par studijām.

Ja reflektants 1. kārtā nav ieguvis studiju vietu 1. prioritātē, bet vēlas uzsākt studijas vai vēlas iegūt vietu kādā no augstāk esošām prioritātēm, tad no 19. jūlija līdz 23. jūlijam plkst. 16:00 e-pakalpojumā ir jāreģistrējas konkursa 2. kārtai. Vienotās uzņemšanas pamatstudiju programmās otrās kārtas rezultāti tiks paziņoti 23. jūlijā pēc plkst. 19.00. Tie būs galīgie konkursa rezultāti, pēc kuriem no 24. līdz 26. jūlijam reflektantiem pozitīvas atbildes gadījumā noteikti personiski jāierodas tajā augstskolā, kurā ir ieguvis studiju vietu, jāuzrāda visi prasītie dokumenti un jānoslēdz studiju līgums. Ja studiju vieta iegūta Liepājas Universitātes maksas grupā vai nepilna laika studijās, līdz līguma noslēgšanai kredītiestādē jāveic pirmā iemaksa par studijām LiepU kontā ne mazāk kā 25% apmērā no pirmā studiju gada maksas.

Vienotajā pieteikumā pamatstudijām ir iespējams norādīt līdz 10 studiju programmām no piedāvāto augstskolu studiju programmu klāsta. Kopumā topošais students var izvēlēties 20 prioritātes, ņemot vērā šādus faktorus – augstskola, studiju forma un finansējums (budžeta vai maksas). Līdz 15. jūlija plkst. 16:00 e-pakalpojumā www.Latvija.lv/studijas topošais students var mainīt savu prioritāšu secību, pēc konkursa rezultātu paziņošanas reflektants vairs nevarēs mainīt šo secību, kā arī nevarēs izvēties citu studiju programmu. Tāpēc ļoti svarīgi ir laikus izvērtēt savus mērķus un izdarīt izvēli, nosakot sev atbilstošās prioritātes.

Liepājas Universitāte piedāvā iespēju pieteikties uz šādām pamatstudiju programmām: Datorzinātnes, Matemātika, Fizika, Informācijas tehnoloģija (Programmatūras inženierija), Mehatronika (Metālapstrādes mehatronika; Tekstilrūpniecības mehatronika; Transporta mehatronika), Vides un atjaunojamo energoresursu pārvaldība un inženierija (Vides pārvaldība; Vides inženierija), Tūrisma vadība un rekreācija (Tūrisma vadība; Veselības tūrisms; Radošās industrijas tūrismā), Kultūras vadība, Komunikācijas vadība (Sabiedrisko attiecību vadība; Masu mediju vadība; Ārējo sakaru vadība), Biznesa un organizācijas vadība (Cilvēkresursu vadība; Uzņēmējdarbības procesu vadība; Loģistikas vadība), Sociālais darbinieks, Logopēdija, Skolotājs (Pamatizglītības skolotājs; Pirmsskolas izglītības skolotājs; Sporta un deju skolotājs; Speciālas izglītības skolotājs; Mūzikas skolotājs; Vēstures un sociālo zinību skolotājs), Jauno mediju māksla, Baltu filoloģija un kultūra, Eiropas valodu un kultūras studijas (Angļu un vācu valodu kultūras studijas; Angļu un franču valodu kultūras studijas; Angļu un krievu valodu un kultūras studijas), Dizains (Datordizains; Interjera dizains; Produktu dizains), Fotomāksla.

Lai pieteiktos augstākā līmeņa studijām Liepājas Universitātē, topošajam maģistrantam no 8. jūlija līdz 15. jūlijam ir klātienē jāaizpilda pieteikums studijām. Līdzi jābūt visiem nepieciešamajiem dokumentiem (pase, fotogrāfija 3x4, vidējo izglītību apliecinošs dokuments, atbilstošās augstākās izglītības diploms un tā pielikums, uzvārda maiņu (ja tāda ir bijusi) apliecinošs dokuments un referāts, ja to prasa izvēlētās studiju programmas uzņemšanas noteikumi).
No 17. līdz 18. jūlijam ir jānokārto iestājpārbaudījumi, ja tādi ir izvēlētajā augstākā līmeņa studiju programmā. Konkurss augstākā līmeņa studijās noslēgsies 19. jūlijā. Pēc pozitīvas atbildes saņemšanas, reflektantam jāierodas Liepājas Universitātē no 22. līdz 24. jūlijam noslēgt studiju līgumu.
Liepājas Universitāte piedāvā iespēju studēt šādās augstākā līmeņa (maģistrantūras) studiju programmās: Informācijas tehnoloģija (Programmēšanas inženieris; Informācijas tehnoloģijas projektu vadītājs), Vadības zinības (Uzņēmējdarbības vadība; Sabiedrības vadība; Izglītības vadība), Izglītības zinātņu maģistrs pedagoģijā, Vispārējās izglītības skolotājs (2 gadi) (latviešu valodā un literatūrā un kulturoloģijā; krievu valodā un literatūrā un kulturoloģijā; angļu un franču valodā; angļu un vācu valodā; angļu un krievu valodā; vizuālajā mākslā (ar tiesībām pasniegt dizainu)  un kulturoloģijā; mājturībā un tehnoloģijās un kulturoloģijā; matemātikā; informātikā; fizikā; ķīmijā; bioloģijā; speciālajā izglītībā), Vispārējās izglītības skolotājs (1,8 gadi) (angļu valodā; vācu valodā; franču valodā; vizuālajā mākslā (ar tiesībām pasniegt dizainu); psiholoģijā; mūzikā; mājturībā un tehnoloģijās; pirmsskolas metodiķa darbā), Vispārējās izglītības skolotājs (1 gads), Karjeras konsultants (Karjeras konsultants un jaunatnes lietu speciālists; Karjeras konsultants un sociālais pedagogs), Sociālais darbs, Mūzikas terapija, Rakstniecības studijas, Latviešu filoloģija (latviešu valoda; latviešu literatūra), Jauno mediju māksla, Māksla.

Savukārt pieteikšanās doktora studiju programmās „Pedagoģija” un „E-studiju tehnoloģijas un pārvaldība” notiks no 8. līdz 15. jūlijam, rezultātu paziņošana – 19. jūlijā.

Pieteikumu apstiprināšana vai pieteikšanās klātienē pamatstudijās un maģistrantūrā notiks Liepājas Universitātē, Lielajā ielā 14, 227. telpā, bet doktorantūrā – 202. telpā.

Plašāka informācija par uzņemšanas prasībām pamatstudijās un maģistrantūrā –LiepU uzņemšanas komisijas sekretāre Ilze Magazeina,  tālr. 63422505, 26190339, e-pasts: uznemsana@liepu.lv . Plašāka informācija par studijām un uzņemšanu doktorantūrā – uzņemšanas komisijas sekretāre doktorantūras studijās Guna Pūce, tālr. 63407783, e-pasts: guna.puce@liepu.lv.


LiepU uzņemšanas komisijas sekretāre
Ilze Magazeina

Pievieno komentāru

Liepājā