Striks valsts finansējuma palielinājumu slimnīcām pagaidām nekomentē; būtiski palielina cenas

Nākamgad slimnīcām plānoto valsts finansējuma palielinājumu nepilnu 19 miljonu latu apmērā Liepājas reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētājs Edvīns Striks pagaidām nekomentē, aģentūrai LETA norādot, ka skaitļi varot mainīties. Viņš komentārā piesauc arī vēlēšanu gadu.

"Kamēr es neredzēšu konkrētu skaitli savā līgumā, no komentāriem atturēšos, zinot, kā šie skaitļi mēdz mainīties. Turklāt nākamais ir vēlēšanu gads, tāpēc neko nevar zināt," atzina Striks.

Liepājas reģionālā slimnīca no 1.oktobra ievērojami - par 40% - palielinājusi cenu maksas konsultācijām pie speciālistiem.

Lēmumu pacelt maksas konsultāciju cenas slimnīca skaidro ar to, ka šī gada pirmajos septiņos mēnešos ambulatorajā sektorā bijusi 70 000 latu pārstrāde - par šādu summu jeb 10 000 latu mēnesī slimnīca bija pārtērējusi valsts apmaksātajiem veselības pakalpojumiem piešķirtos līdzekļus, jo pieprasījums pēc tiem nepārtraukti palielinājies. "Tas nozīmē, ka, neko nemainot, gada pēdējā mēnesī mēs vairs nevarētu sniegt valsts apmaksātos pakalpojumus un palīdzību nesaņemtu pacienti, kuri nevar samaksāt arī tos līdzšinējos desmit latus par konsultāciju pie speciālista," skaidroja Striks. Tādēļ nolemts celt maksas konsultāciju cenas, kas arī tagad, salīdzinot ar cenām citās pilsētās, neesot nemaz tik augstas, skaidroja Striks.

Vienlaikus Liepājas slimnīcā cenas nav paaugstinātas nevienam no valsts apmaksātajiem pakalpojumiem. Ar ģimenes ārsta norīkojumu konsultācijas pie speciālistiem, tāpat kā bija līdz šim, maksā trīs latus. Turklāt ir būtiski paplašināts valsts apmaksāto diagnostisko izmeklējumu klāsts un palielināts ārstu konsultāciju skaits, kā arī papildus piesaistīti speciālisti - piemēram, radiologs, ginekologs un kardiologs.

Jau ziņots, ka no nākamā gada plānota ārstniecības tarifu palielināšana, tāpēc paredzams, ka slimnīcām tiks plānots lielāks valsts finansējums.

Pievieno komentāru

Liepājā