Strīds par traumas vecumu novilcina ārstēšanu 46

Ar sūdzību Veselības inspekcijā vērsusies Patrika mamma, kuras dēla lauztajai rokai ģipsi uzlika Rīgas, ne Liepājas reģionālās slimnīcas ķirurgi.

Ievēro ārsta teikto
Gadu un trīs mēnešus vecais Patriks 29. augustā rotaļādamies pakrita, un mamma saprata, ka kreisajai rociņai radušās problēmas. Dežurējošais ķirurgs slimnīcas traumpunktā roku izmeklējis, nozīmējis rentgenu pleca locītavai, lūzuma nebija. “Mums tā arī teica – visticamāk sasitums. Pavērojiet divas, trīs dienas. Ja nepaliek labāk, nāciet atkal!” atstāsta sieviete.

31. augustā dežurēja cits ķirurgs. Bērna mamma ieminējusies, ka vaina varētu būt plaukstas locītavā, bet rentgens nozīmēts elkonim. Lūzuma neesot, visticamāk kaut kas pamežģīts.

“Rāpojot Patriks joprojām izvairījās likt plaukstu pie zemes, atbalstījās uz elkoņa. Braucām atkal uz slimnīcu, kur man pateica, ka ar vecām traumām traumpunktā neesot ko darīt,” atceras Patrika mamma. Tas bijis jau 4. septembrī. Viņa mēģinājusi iebilst, ka iepriekš vērsusies ar akūtu traumu un tā neesot viņas vaina, ka rentgens nav veikts arī delnai. Feldšere vienkārši pagriezusies un devusies prom.

8. septembrī ģimene bijusi Rīgā cita iemesla dēļ. Pie reizes Bērnu klīniskajā slimnīcā palūguši ķirurga konsultāciju. Rentgens uzrādījis apakšdelma spieķa kaula lūzumu, kas sācis jau sadzīt. Par laimi – pareizi. Uzlikts ģipsis.

Tā gadās
Traumpunkta mediķi skaidro, ka uzreiz nevar veikt visu locītavu rentgenu. “Trīs locītavas, katrai divas projekcijas. Tie ir seši rentgeni – iedomājaties, cik staru?” teic vecākā feldšere Aija Gelderiņa. Ārsta kompetence ir nozīmēt izmeklējumus un pieņemt lēmumu.

“Loģiski būtu bijis, ja Liepāja veiktu arī trešo rentgenu un tepat arī uzliktu ģipsi. Šādā gadījumā nav pamata interpretēt to kā vecu traumu, jo pacients jau meklējis palīdzību pie mums akūtā gadījumā,” uzskata J. Bārzdiņš. Viņš gan uzsver, ka nevar runāt par konkrēto gadījumu, jo nav saņēmis nevienu iesniegumu un nav ievācis nepieciešamo informāciju.

“Es atvainojos tā darbinieka vietā, kurš atteica palīdzību. Noteikti bija jāņem arī vērā, ka pacients ir mazs bērns,” atzīst slimnīcas vadītājs Juris Bārzdiņš. Traumpunktā palīdzību var meklēt 72 stundas pēc traumas. Ja pagājis ilgāks laiks, jāvēršas pie ģimenes ārsta, kurš arī var nozīmēt rentgenu vai ķirurga konsultāciju ambulatori. Ja cilvēks nevēlas gaidīt rindā, slimnīca piedāvā arī maksas pakalpojumu – ķirurga konsultācija tad ir par 15 latiem, jāmaksā arī par rentgenu.

Pievieno komentāru

Komentāri 46

Arta mamma

Nu liels FUI tiem mediķiem,kas Patrikam nepalīdzēja.Domāju,ka ārtam tak ir vajadzētu būt zināšanām,bet ne kā zīlniecei minēt - kurai vietai nu taisīsim rentgenu.

pirms 12 gadiem, 2008.10.21 13:50

;)

Tad tik uz priekshu, mediciinas darbinieki!!!! Taads nu ir Juusu darbs - paliidzeet ne vien fiziskajos gadiijumos... Cilveeks ljoti uztraucies un Jums kliedz pacienti vai to radinieki, vai nekliedz, kaa saka: "Jaasaglabaa veesu praatu." Jaapieiet shai lieta PROFESIONAALI.
Kad spricee, tad jaaiespricee tam kas dod dupsi labpraatiigi un ari taadam, kas ne labpraat to dara un sasprindzina muskuli ;););)

pirms 12 gadiem, 2008.09.23 19:28

liza

BET ATBILD TAK ZOLīDI!
BET TUR JAU Tā LIETA,KA TāDU ATBILDI NEVIENS NEGAIDA!NEMAZ NEKLAUSāS!
IT Kā MāSAS ,FELšERI TāDUS LIKUMUS BūTU IZDOMāJUšI!
NāKAS DZIRDēT VISāDUS TEKSTIņUS!REIZēM KāROJAS TO VISU IERAKSTīT!Kā MEDIķIS ZOLIDI SKAIDRO PACIENTAM.BET PACIENTS KLIEDZ,RUPJI LAMāJAS UN tt.

pirms 12 gadiem, 2008.09.22 10:52

IVARS

Traumu punktaa kaa lopu kautuvee laikam TONIS. Ja arii kaads tur iemaldiijies un paliidziibu meklee "ar vecu traumu", tad var tak zoliidi patiekt, kur jaagriezhas un kas par lietu, lai cilveeks zina, ka VINSH ir pats svariigaakais shajaa momentaa, bet ka nepareiza vietaa iegriezies un, ka nemirs + koleegji meegjinaas taalak cik vien var profesionaali saglabt roku beernam... Tik jau nu laika ir arii traumu punktaa... Ja es aptiekaa peec ziemaszaabakamiem jautaaju, aptiekaaris var tak pieklaaiigi pateikt, ka apavus aptiekaa nevar nopirkt ;))))))))))

pirms 12 gadiem, 2008.09.20 09:56

l.

par to kurlumu ,varētu tā būt.Jo ir tādi cilvēki, kas satraukumā vispār nedzird ko tiem saka.pati personīgi //esmu// teikusi un pēc kāda laika atnāk!!!un zvēr!!!!ziniet man neko nav teikuši,jums nav kāds oficiāls dokoments ko ģim.dr. parādīt. !!!!traks var palikt!!!!!!!

pirms 12 gadiem, 2008.09.18 17:10

PM

liza
Netika jau arī nekas teikts par rakstiskām atbildēm. Vai arī mums ar vīru kolektīvais kurlums piemeties?...
Par veco traumu - Bārzdiņš pats tak atzina, ka nav traktējama kā veca, bet gan līdz galam nediagnosticēta akūtā. Kurš te nedzird, ko saka?!

pirms 12 gadiem, 2008.09.18 15:43

liza

Tiem kas uzskata ,ka palīdzība Traumpunktā jāsniedz kaut vai viena nedēļa veca trauma!!!!!!
ir savi likumi!ja gribat revolūciju!uz priekšu!!!!bet traumpunkts ir domāts akūtām traumām.ja izturēja nedēļu.pats vainīgs.traumpunktā nepieņam.!!!!!!!!!Tikai ar ģim.ārtsa nozīmējumu uzņemšanas nod.ja ģim.ārtsa nozīmējums nav jāmaksā.un tas nav māsu izdomājums.bet diemžēl tā sunīšana un lamāšana nebeigsies,jo tiek uzskatits ka māsa prasa priekš sevis......

Patrika māmiņai. to ,ka neviens nav labs un nedzirdat ko jums saka ir skaidri saprotams.
visiem pacientiem saka/ ,ka un kad jāierodas pēc rakstiskas RTG atbildes.vai jūs to nedzirdējāt!!!!Tikai nesakiet ,ka jums tas netika teikts.

pirms 12 gadiem, 2008.09.18 12:56

Alex

Apbriinoju daudzas sievietes, kuras te raksta MURGUS. Taadus komentaarus var rakstiit sievietes, kuraam nav bernu vai nu arii nezinako noziimee - slims beerninjsh... Maateem ir jaaizsargaa beerni un ta ir dabiiga reakcija, ja beerns netiek aarsteets kaa pienaakaas, ka tad ciinaas maaminja kaa lauvene. Uzskatu, ka arii taadi raksti ir vajadziigi un ne visi uzdroshinaas ko taadu dariit - atklaati pateikt ko domaa + protesteet par neprofesionaalo paliidziibu... Nav jau lopu kautuvee, bet traumpunktaa griezusies mamma. Nu nav nav sakaartota veseliibas sisteema un korumpeeta veel arii ir... taa kaa uz priekshu medikji - maacietis no kljuudaam un ne vien savaa specialitaatee, bet arii sociaali esiet izgliitotaaki, jo empaatija ir viena no vajadziigakajaam lietaam mediciinaa un tur nu ir vienalga ir medmaasinja vai dakteris... Studentiem, kas veelaas mediciinu, lai zina, ka arii kljuudas var labot - ar vainas atziishanu un nakosho pacientu profesianaalu aarsteeshanu... + lasot patrika mammas atbildes vai komentaarus vinja nevienu personiigi neaizskar, bet gan attieksmi + neprofesionalitaati... P.S. riebiigi noskatiities kaa te tiek kapaats par sho gadiijumu, nepatiikamki ir, katraumpunkts shaadaa rakursaa paraadiits, tad skataas kaa taalaak straadaat, lai ir apmierinaati pacienti.

pirms 12 gadiem, 2008.09.17 09:21

PM

acte!
Lasi rūpīgāk! Novēlēts ir, lai negadās piedzīvot nelaimi! :p

pirms 12 gadiem, 2008.09.16 10:49

acte

Tiešām, nu jau iet par traku! Lasot šos visus komentārus rodas iespaids, ka Patrika māmiņa pati ir nelīdzsvarota persona, ja jau spēj citiem vēlēt satraumēties un nonākt slimnīcā. Vai tik cienījamai mātes kundzei nevajadzētu apmeklēt kādu specialistu, piemēram, psihoterapeitu, tad varētu izvērsties plaša diskusija par to, cik kompetenti ir Liepājas psihoterapeiti.

pirms 12 gadiem, 2008.09.15 22:14

Patrika mamma

Berzinai
Ja par izdzīšanu atzīst tikai iztriekšanu ar "mietu" vai vārdiem "vācieties ārā", tad varat tā uzskatīt.
P.S. Bārzdiņš jau publiski (avīzē) atzina feldšeri par vainīgu, tā ka visas pārējās izmeklēšanas ir tikai Jūsu iekšējā lieta.
Savukārt manu vārdu aizsargā Pacientu tiesību aizsardzības likums.
Galu galā mana sirdsapziņa ir tīra, atšķirībā no feldšeres, kura liedza palīdzību slimam bērnam, par spīti Hipokrata zvērestam...

pirms 12 gadiem, 2008.09.15 17:14

Berzina

Patrika mammai
Man nāksies jūs apbēdināt,bet personas datu aizsardzība attiecas arī uz šo gadījumu un kamēr notiek izmeklēšana un cilvēks nav atzīts par vainīgu,var piemērot civilatbildību par personas apmelošanu.Un jums nebija kauna vēl līst viņas profilā?!Pati slēpjaties aiz sava bērna vārda!:((
...un es uzzināju ko gribēju:NO TRAUMPUNKTA NETIKĀT IZDZĪTA!

pirms 12 gadiem, 2008.09.15 15:48

Patrika mamma Lizai un Jancukam

Piedodiet, atvainojiet!
1) Kādu likumu es pārkāpju, minot ārstu vārdus? Likums par personas datu aizsardzību neattiecas uz šo gadījumu. Viņi pielīdzināmi amatpersonām, kuru dzīve (darbs), lai kā viņi to negribētu, ir publiska.
2) Ozoliņš neminēja nevienu vārdu par Metalurgu (pat ja tā domāja ar vārdiem "nāciet atkal"). Un kā Jūs varat apgalvot par "nākamo dienu", ja runa bija par 2-3 dienām.
3) Ierodoties atkārtoti traumpunktā, nebūt nelauzos ar elkoņiem pa priekšu "apskatiet manu bērnu". Pacietīgi gaidīju savu rindu, un arī tad feldšere pievērsās mums tikai, kad kāds onka norādīja, ka arī es ar Patriku gaidu rindā. Un tobrīd tur nebija nekādu avārijas upuru - tikai viens puika ar ērci un tas onka. Tos, kas jau bija apskatīti, neskaitu.
4) Lai dies dod, ka Jūsu vai Jūsu radinieku bērniem negadās nokrist, kaut ko salauzt, bet nesagaidīt adekvātu ārstu reakciju! No sirds novēlu!
Es nevienu nelamāju, vien biju (esmu) sarūgtināta un dusmīga par necieņas izrādīšanu pret pacientiem, jo īpaši maziem bērniem. Un uzskatu, ka katram par savu rīcību IR jāatbild!

pirms 12 gadiem, 2008.09.15 13:47

jancuks

Varbut vispar likvidet tadu traumpunktu?... Tad nebus nekadu problemu, nebus rupju un neprofesionalu mediku... Visi, kas vares aizbrauks uz Rigu, bet kas nu nevares, tie .....
Bet varbut meginasim saprast ari medikus traumpunkta un citur ; jo griezoties pec palidzibas nevienam jau neienak prata paskatities varbut, kadam mediku palidziba nepieciesama atrak, varbut es varu ari nedaudz pagaidit...,varbut tiesam griezties pie arsta poliklinika...
Bet ne, traumpunkta tacu nav tik lielu rindu ka poliklinika, rtg ir uz vietas, ari arsta sledziens bus uzreiz.
Un ta nu katru reizi ejam pie cita arsta... Bet ... , pasi saprotat, cik cilveku, tik taisnibu, ari arstiem... Tiesi tadel tacu ir ieviesta tada struktura, ka gimenes arsts, kas redz slimnieku 1. diena, nakamaja, utt. lidz tam klust labak.
Bet varbut tomer saksim cienit citus, tad ari cienis mus!!! Varbut meginasim saprast, ka kengajot medikus, driz var nebut to jauniesu, kas pec skolas beigsanas izvelesies macities par medikiem...

pirms 12 gadiem, 2008.09.15 00:59

liza

cienījamai P māmiņai- traumpunkta lamātājai- lasīju un domāju.kā var nosaukt uzvārdus( ārstu un felšeru).tas jau ir juridiski nepareizi? tai pašā laikā nedzirdēt, ko saka ārsts un felšeri.pie pirmā traumpunkta apmeklējuma ārsts teica.Ja ir sūdzības ierodieties pie manis metalurgā nākamajā dienā!!!.cienījamā māmiņa nebūt neievēroja(ierodoties atkārtotā vizitē traupunktā ,---- ievesti vairāki cietušie no smagas avārijas?
ģimenes ārsts atvaļinājumā.bet tai pašā laika nozākāt ģim.dr. aizvietotāju.sanāk ,ka šai māmiņai nav labi vairāki mediķi....un manuprāt bērns varēja krist trīs reizes.katru reizi sāpēja cita vietiņa?kamēr māte darbojas ar citām lietām.piemēram raksta negācjas par mediķiem.

pirms 12 gadiem, 2008.09.14 23:08

***

Opaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!! Nu iet te vareni!!!! Vai nav vienalga veca vai jauna trauma? Jaapaliidz taa vai taa un rengenu var uztaisiit visai rokai. Kas tie par glupiem skaidrojumies 6x. Izskataas, ka tur Liepaajaa nevis dakteri un izgliitoti shajaa zinjaa darbojaas pa slimniicu, bet gan citas profesijas paarstaavji...

pirms 12 gadiem, 2008.09.13 20:58

Patrika mamma

Oi, man nupat "daleca", ka Jūs, Berzina, esat pati Uldrihsone! Kā man tas ātrāk neienāca prātā?!
Tad varbūt padalīsities savā versijā, kāpēc notika tā, kā notika?
Draugiem.lv redzu, ka Jums pašai bērniņš rokās. Manējo žēl nebija? Pārāk smaidīgs bija, ja? Vai es izskatījos pēc tādas, kam nav, ko darīt, un traumpunkts izvēlēts kā izklaižu vieta? Vai Jūs kā Hauss domājat, ka visi melo?
Līdz šim tiešām par LRS varēju dot lielākoties pozitīvas atsauksmes, arī par traumpunktu, bet nu Jūs sabojājāt visu labo priekšstatu... :( Skumji!
Novēlu Jums iecietību un līdzcietību, jo Jūsu darbā bez tā neiztikt! Un uzklausiet cilvēkus līdz galam! Jums bija tik lieliska iespēja paspīdēt, proti, atklāt traumu, ko "palaidis garām" tāds ķirurģijas grands kā Ozoliņš... Bet...

pirms 12 gadiem, 2008.09.13 20:57

Patrika mamma

Pilsonei Berzinai
Vārds vārdā tiešām neatceros (dodu 90% precizitāti).
Noklausījusies, ka nākam jau trešo reizi un ka bērns nokrita pirms nepilnas nedēļas, Uldrihsones interese par mums atslāba, un viņa noteica kaut ko līdzīgu:
"Tad jau jums te nav, ko darīt, ar vecu traumu. Traumpunkts nodarbojas ar akūtām traumām."
Iebildu: "Bet mēs jau bijām pie jums (traumpunktā) ar akūtu. Es taču neesmu vainīga, ka jūs visu nenobildējāt pirmajā reizē."
"Personīgi es nenobildēju?" Uldrihsone iekarsa.
"Es jau nesaku, ka tieši jūs, bet..." tālāk netiku, jo viņa apcirtās un iemetās kabinetā, kas atrodas blakus rentgenkabinetam.
Sapratusi, ka neviens mūs negrasās apskatīt, asarām cīnoties, gāju prom. Izgājusi ārā, atdevu Patriku vīram un iegāju vēlreiz. Atradu Uldrihsoni un pajautāju:
"Vai drīkstu zināt jūsu vārdu?" (tobrīd vēl nebiju droša, ka sūdzēšos kaut kur tālāk, vienkārši gribēju zināt, no kuras dakteres turpmāk uzmanīties, jo sejas es diezgan slikti atceros)
"Jā, bet, lūdzu! Gunta Uldrihsone," viņa lepni man izstiepa pretī pie krūtīm piesprausto "žetonu".
"Paldies!" un devos prom.
Berzina! Jums, cik saprotu, ir cita versija.
P.S. Varbūt vārds "izdzīta" nav gluži precīzs, ja kāds apšauba, ka var izdzīt ar attieksmi, un tomēr...

pirms 12 gadiem, 2008.09.13 20:33

Berzina

Mīļā Patrika mamma,lūdzu, uzrakstiet ar kādiem vārdiem tikāt "izdzīta" no traumpunkta un tikai nesakiet ,ka neatceraties....:))

pirms 12 gadiem, 2008.09.13 18:37

Liepājā