Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Strīdas par kļavas bīstamību

Liepājā, Ventspils ielā 45 a, aug kļava, kas pēc saimnieka Roberta Dēlanda uzskatiem ir kļuvusi bīstama viņa saimniecības ēkai un būtu jānozāģē. Pašvaldība tam nepiekrīt.

Ar iesniegumu R. Dēlands vērsies Liepājas domē jau 2011. gada jūlijā, kad no koka līdz jumtam bijuši divi centimetri. Toreiz Apstādījumu un apzaļumošanas komisijas atbilde skanējusi, ka koks nav bīstams un tā nozāģēšanas gadījumā būs jāsamaksā 174 lati.

Pašvaldībā R. Dēlands vērsies arī šī gada sākumā, pierakstoties uz pieņemšanu pie deputāta Gunāra Ansiņa, jo attālums no koka līdz ēkai samazinājies vēl vairāk. G. Ansiņš apsolījis, ka komisija ieradīsies izbraukuma sēdē 11. februārī. "Atprasījos no darba, visu dienu gaidīju, atkrāmēju nost, lai koku var redzēt. Tā arī komisija neatbrauca," sūdzas saimnieks. Koks esot tādā vietā, ka no ielas - neienākot sētā - to nemaz nevarot kārtīgi nopētīt. Viņš būtu uzrādījis līdzīgu koku, kam arī bijusi "sēdligzda", vētrā lokoties tas sašķēlies. "Man viss taisīts ar kārtīgām naglām - ja koks aizķers jumtu, aizies ar visu šķūnīti." Nekādu atbildi no komisijas tā arī neesot saņēmis.

Kā paskaidroja komisijas sekretāre, komisija bijusi dažas dienas vēlāk. Atkārtoti apsekojot koku, secināts, ka tas aug tuvu, taču nerada draudus. Rekomendēts būveksperta slēdziens par koka sakņu ietekmi uz ēkas pamatiem. Komisijā esot arborists, tāpēc neesot pamata komisijas slēdzienam neticēt. Komisijas lēmumu var apstrīdēt noteiktajā administratīvajā kārtībā, bet visticamāk tad būs nepieciešams pierādīt, ka koks rada draudus, pieaicinot neatkarīgu ekspertu. Komisija atbildi nosūtījusi R. Dēlandam uz Lēņu ielu 3, kas norādīta kā deklarētā adrese. Turklāt apsekošanas brīdī koks bijis apkrauts ar dažādiem materiāliem, būvgružiem, par ko arī varētu sodīt - tas traumējot stumbru, veicinot trupes attīstību. Galu galā varot arī veicināt koka sagāšanos.

Savā darbā komisija vadoties pēc Ministru kabineta noteikumiem par koku ciršanu ārpus meža zemēm, kas arī paredz kompensāciju par pilsētā nocirstiem kokiem.

Pievieno komentāru

Liepājā