Straujuma: Šomēnes jārod risinājums "KVV Liepājas metalurga" jautājumā

Valsts kasei ar AS "KVV Liepājas metalurgs" saistību izpildi jātiek galā līdz šā mēneša beigām, pēc valdības sēdes žurnālistiem sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V).

Straujuma stāstīja, ka "KVV Liepājas metalurgs" līdz šim Valsts kasei iesniedzis atbildes par trim izpildītiem kritērijiem - garantijām, līdzekļu piesaisti biznesa plāna izpildei un kontroles iespējām uzņēmuma krājumos.

"Viens no nosacījumiem ir izpildīts, bet divi - daļēji. Valsts kase un auditori sekos līdzi šo nosacījumu izpildei, un valdība cer, ka tie tiks izpildīti," pauda Straujuma.

Pēc Straujuma teiktā, ir vairāki scenāriji, kas var sekot nosacījumu neizpildei, taču viņa tos neatklāja.

"Diskusijas notiek nepārtraukti, un mums nav vēlmes pārtraukt vai sākt jaunu procesu. Ir svarīgi atrast labāko risinājumu. Tas nav vienkāršs process," uzsvēra Ministru prezidente.

Jau rakstīts, ka Ministru kabinets šodien vēl nepieņēma lēmumu saistībā ar AS "KVV Liepājas metalurgs" saistību neizpildi, bet par to varētu lemt nākamnedēļ.

Šodien valdība uzklausīja Valsts kases un auditora starpziņojumu par situāciju "KVV Liepājas metalurgā".

Lai arī iepriekš Valsts kase aģentūrai LETA atzina, ka vienošanās par "KVV Liepājas metalurga" kavētā maksājuma pārstrukturēšanu nav panākta un Valsts kase šodien valdības sēdē iecerēja ierosināt izmantot līgumā ar investoru paredzētās tiesības attiecībā uz nodrošinājumu, tomēr valdība nekādus lēmumus nepieņēma.

Valsts kasei un auditoriem ir uzdots noskaidrot nepieciešamo informāciju un sagatavot to izskatīšanai Ministru kabinetā nākamās nedēļas sēdē.

Kā ziņots, AS "KVV Liepājas metalurgs" valdības izvirzītos nosacījumus izpilda tikai daļēji, jo uzņēmums nevar sniegt bankas garantijas par kavēto 2,7 miljonu eiro maksājumu.

Lai valsts piekristu AS "KVV Liepājas metalurgs" kavētā 2,7 miljonu eiro maksājuma atlikšanai uz diviem gadiem, uzņēmumam ir jāiesniedz apliecinājums, ka tā māteskompānija veiks finanšu ieguldījumus, kā arī jāiesniedz valdībai bankas garantija ar termiņu līdz 2017.gada 31.janvārim par atliktā maksājuma segšanu, 12.janvārī pēc valdības sēdes informēja Valsts kases pārvaldnieks Kaspars Āboliņš. Uzņēmuma atbildi valdība gaidīja līdz šodienai.

Ja uzņēmums izpildītu šos nosacījumus, tad maksājumu grafiks valstij varētu tikt pārskatīts, bet tas vēl ir sarunu jautājums, sacīja Valsts kases pārvaldnieks.

Viņš piebilda, ka par pērn neveikto maksājumu tiek rēķināta soda nauda, kas ir 0,1% dienā no maksājamās summas.

Āboliņš uzsvēra, ka pagaidām esot runa tikai par pērn veicamo maksājumu 2,7 miljonu eiro apmērā, bet par šogad veicamo maksājumu uzņēmums nav izteicis lūgumu to atlikt.


Pievieno komentāru

Liepājā