Straujuma pieļauj, ka "KVV Liepājas metalurgam" trūkst izpratnes par biznesu Eiropā 1

Demisionējusī Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) pieļauj, ka AS "KVV Liepājas metalurgs" vadībai trūkst izpratnes par valsts un privātā biznesa attiecībām Eiropas valstīs.

Intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" Straujuma pieļāva, ka Ukrainā, no kurienes nāk "KVV Liepājas metalurga" īpašnieki, uzņēmējiem, iespējams, ir daudz vieglāk saņemt valsts atbalstu savam biznesam. Tikmēr Eiropas Savienības valstīm, sniedzot atbalstu privātam biznesam, ir jāievēro virkne stingru noteikumu, kas cita starpā saistīti ar vienlīdzīgu konkurenci, norādīja premjerministre.

Straujuma atzina, ka pašreiz tiek domāts, kā un vai Latvijas valstij reaģēt uz "KVV Liepājas metalurga" finansiālajām problēmām, taču ir jāņem vērā, ka valsts nedrīkst īstenot atšķirīgu pieeju līdzīgās situācijās nonākušiem uzņēmumiem.

Kā ziņots, uzņēmumam "KVV Liepājas metalurgs" pērn decembrī Valsts kasē bija jāieskaita 2,7 miljoni eiro, taču tas netika izdarīts. Uzņēmums lūdza atlikt kavēto maksājumu. Lai valsts piekristu "KVV Liepājas metalurga" kavētā 2,7 miljonu eiro maksājuma atlikšanai uz diviem gadiem, uzņēmumam bija jāiesniedz apliecinājums, ka tā māteskompānija veiks finanšu ieguldījumus, kā arī jāiesniedz valdībai bankas garantija ar termiņu līdz 2017.gada janvāra beigām par atliktā maksājuma segšanu.

Pagājušajā nedēļā paziņojumā medijiem "KVV Liepājas metalurgs" pauda viedokli, ka patlaban kreditori un valdība ieņēmuši "ultimatīvu" nostāju. Uzņēmums nejūtot, ka valdība gatava izrādīt pretimnākšanu, lai uzņēmums spētu atgūties no krīzes.

LETA jau ziņoja, ka "KVV Liepājas metalurga" apgrozījums pērn bija 73 miljoni eiro, bet zaudējumi sasnieguši astoņus miljonus eiro. Darba algās pērn samaksāti septiņi miljoni eiro, četri miljoni eiro samaksāti par energoresursiem, bet 3,5 miljoni eiro - par dabasgāzi.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

......

Un Air Baltk nez kāpēc savajadzējās 80 miljonus?????? Pieslējās pie uzņēmuma kurš cenšas strādāt.... Cukas

pirms 5 gadiem, 2016.01.26 13:57

Liepājā