Stiprākās vēja brāzmas fiksētas Ventspilī; Liepājā un Rucavā vējš bijis lēnāks

Ventspilī vētra turpina pieņemties spēkā un līdz plkst.13 maksimālais brāzmu ātrums bija 29 metri sekundē, aģentūra LETA uzzināja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Līdz plkst.10 Ventspilī reģistrētas vēja brāzmas 25 metri sekundē, bet stundas laikā tās palielinājušās līdz 28 metriem sekundē. Savukārt uz plkst.13 maksimālās vēja brāzmas bija 29 metri sekundē. Rīgā piepildās sinoptiķu prognozes, un līdz plkst.13 maksimālās brāzmas bija 21 metrs sekundē.

Liepājā līdz plkst.11 vētra nav pieņēmusies spēkā - ja līdz plkst.10 maksimālās brāzmas bija 19 metri sekundē, stundas laikā tās samazinājušās līdz 17 metriem sekundē. Tomēr uz plkst.13 brāzmu ātrums bija palielinājies līdz 20 metriem sekundē. Rucavā vēja brāzmu ātrums bijis 18 metri sekundē, bet Kolkā, kur plkst.8 bija 20 metri sekundē, brāzmas samazinājušās līdz 17 metriem sekundē.

Vēja brāzmu ātrums pakāpeniski palielinās arī citviet Latvijā. Piemēram, Ainažos, kur līdz plkst.10 brāzmu ātrums bija 15 metri sekundē, vējš pieņēmies spēkā līdz 19 metriem sekundē. Uz plkst.13 gan vēja spēks bija nedaudz mazinājies.

Sinoptiķi prognozē, ka šodien priekšpusdienā ziemeļrietumu, ziemeļu vējš piekrastes rajonos brāzmās sasniegs 20-23 metrus sekundē, bet jūras piekrastē 25 metrus sekundē lielu ātrumu.

Pievieno komentāru

Liepājā