Stiprais vējš un atkusnis veicinājis ledus kušanu Baltijas jūrā Latvijas piekrastē

Janvāra pēdējās dienās piedzīvotais stiprais vējš un atkusnis gan izdzenājis, gan arī izkausējis ledu, kas jau bija izveidojies Baltijas jūras Latvijas piekrastē un Rīgas līcī.

Kā liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra apkopotā informācija, Rīgas līcī un Baltijas jūras Latvijas piekrastē intensīvi veidojās ledus kopš 22.janvāra, taču Latvijas reģionā janvāra pēdējās dienās ar atkušņa atnākšanu ledus veidošanās tika apturēta.

Aizvadītā mēneša pēdējās dienās atnāca ne tikai atkusnis, bet pastiprinājās arī dienvidu puses vēji, kas brāzmās sasniedza 15 līdz 19 metrus sekundē, kas dreifējošo ledu Rīgas līcī sadzina un saspieda tā ziemeļos. Gar līča austrumu malu saglabājas malas ledus un dreifējošais ledus, bet pārējā akvatorijas daļā ledus gandrīz nav.

Arī Baltijas jūras Latvijas piekrastē pirms atkušņa bija sācis veidoties ledus, tas, pateicoties stiprajam vējam, tika izdzenāts un arī izkusa. Vakar un šorīt gan Liepājas, gan Ventspils ostās ledus vairs nav un arī Rīgas osta ir brīva no ledus.

Pievieno komentāru

Liepājā