Sterilizēt - lētāk nekā iemidzināt

Trešdien Klaipēdas ielas 82. numura sētā palaida pirmos trīs sterilizētos un vakcinētos kaķus. Liepājas pilsētas domes Vides daļas akcijai „Noķer – sterilizē – atlaiž” līdz 20. septembrim pieteikti 798 kaķi no 83 pilsētas adresēm. Lielāka atsaucība bijusi Vecliepājas un Jaunliepājas daudzdzīvokļu mājās, vismazākā interese - Karostā.

Par akcijas gaitu preses konferencē informēja pilsētas domes Vides daļas vadītāja Dace Liepniece, Liepājas kinoloģiskās biedrības priekšsēdētāja Anžela Dolmatova un praktizējošais veterinārārsts Dzintars Tīds.

Sadarbībā ar SIA „Eko Kurzeme” dzīvnieku uzturēšanas stacionāra apsaimniekotājiem un triju veterinārārstu privātpraksēm, noķerti pirmie 16, bet sterilizēti 14 kaķi. “Pagaidām dzīvnieku stacionārā uzturas viena maza kaķenīte, kura sver tikai 600 gramu un sterilizēšanai ir par mazu,” saka A. Dolmatova.

Šajā gadā akcijas veikšanai Vides aizsardzības fondā rezervēti 10 tūkstoši latu, bet pagaidām nevar konkrēti pateikt, cik dzīvniekus varēs sterilizēt. Dz. Tīds zina vēstī, ka vienas kaķenes sterilizācijai un vakcinēšanai nepieciešams ap 20 latiem, bet runča – 10 latu. “Vēl ir izmaksas par ķeršanu, divu vai triju dienu uzturēšanu stacionārā,” papildina A. Dolmatova.

Iespējams, ka regulāri rīkojot sterilizēšanas akcijas, izdotos pat ietaupīt. “Lai gan pilnīgi atrisināt bezsaimnieka dzīvnieku problēmas, protams, nevar,” atzīst A. Dolmatova. Lēš, ka Liepājā ir ap 10 tūkstošiem bezsaimnieku kaķu.

Pēc operācijas kaķenes tiekot novērotas trīs dienas, bet runči divas. Kad iegūta mājas iedzīvotāju rakstiska piekrišana par turpmāko dzīvnieku aprūpi, tos nogādā iepriekšējā dzīvesvietā un atbildīgās personas klātbūtnē, izlaiž. Vienā pagalmā vēlamais kaķu skaits esot septiņi. “Vairāk tomēr jau rada neērtības un netīrību. Svarīgi, lai katrā adresē tiktu noķerti un apstrādāti visi kaķi,” norāda A. Dolmatova.

Pievieno komentāru

Liepājā