Startē liepājnieku veidotā lietu nodošanas lietotne "Giveazy"

Liepājā izveidota mobilā lietotne “Giveazy”, kurā ikviens savā apkārtnē var palīdzēt citiem, nododot lietas, kuras vairs netiek izmantotas. Tās izstrādātāji aicina iedzīvotājus ievietot tādas lietas, kuras šobrīd var būt noderīgas citiem.

Lietotne sākta veidot iedvesmojoties no aktuālajām vides problēmām, veicinot lietu izmantošanu atkārtoti un nodrošinot to ilgtspēju. Taču laikā, kad valstī noteikts ārkārtējais stāvoklis un iedzīvotājiem tikt pie vajadzīgā nav tik vienkārši – tās veidotāji aicina ievietot tādas lietas, kuras šobrīd ir aktuālas, informē "Giveazy" projekta vadītājs Ritvars Podziņš.

"Lietotnei pagājušajā nedēļā tika veikti publiskie testi, kas parādīja, ka daudzi iedzīvotāji lietas meklē un vēlas saņemt, taču lietu atdevēju ir mazāk. Testa laikā tieši elektroniskās iekārtas tika izķertas jau pirmajā dienā. Lai arī tās bija novecojušas, cilvēki par tām izrādīja lielu interesi. Ceram, ka šādi spēsim palīdzēt tiem, kuriem šobrīd nav iespējams iegādāties noteiktas lietas," atzīst R. Podziņš.

“Giveazy” izveidota atsevišķa kategorija “Piedāvā palīdzību”, kur ikviens var ievietot sludinājumu, ja gatavs kādam palīdzēt. Lietotne veidota, tā lai tās izmantošana būtu pēc iespējas ērtāka – skatoties sludinājumus, tās lietotāji var redzēt lietas aptuveno attālumu, tādējādi atvieglojot saņemšanu un veicinot apkārtnes iedzīvotāju savstarpējo lietu nodošanu. Tajā var norādīt vēlamo lietas saņemšanas laiku un konkrētu vietu, kur to nogādāt vai atstāt.

Izstrādātāju komanda vērš uzmanību uz noteiktajiem ierobežojumiem, tāpēc aicina lietas atdot sargājot sevi un citus, labākajā gadījumā lietas nododot bez kontakta vai izmantojot pakomātus.

Lietotne ir bezmaksas un sludinājumus tajā var ievietot par velti, tāpat arī saņēmējiem nekas nav jāmaksā. “Giveazy” darbojas Latvijas teritorijā un tā pieejama latviešu valodā, taču tiek veikta tās izstrāde arī krievu un angļu valodās. Tā pieejama “iOS” un “Android” tālruņiem, to iespējams atrast lietotņu veikalos meklējot pēc nosaukuma vai mājaslapā www.giveazy.com.


Pievieno komentāru

Liepājā