Starptautiskā Eiropas diena Liepājas "Jauniešu mājā"

9. maijā no plkst.14.00 līdz 20.00 Liepājas „Jauniešu mājā” valdīs īsti „eiropeiska gaisotne” - gan ar aktīvu atpūtu, gan ar aktuālāko informāciju par jauniešu iespējām Eiropā. Ikviens jaunietis aicināts aktīvi iesaistīties Starptautiskajā Eiropas dienā „ES EIROPĀ”  - viktorīnās, diskusijās, savas Europass noformēšanā, sarunās ar Eiropas Parlamenta Informācijas Biroja pārstāvjiem Latvijā, noslēdzot vakaru patīkamā muzikālā noskaņā. 

No plkst. 14.00 līdz 16.00 būs iespēja uzzināt, kas ir Europass, kādas iespējas tas paver jauniešiem un kā viņi tās var izmantot.

Kā zināms, Europass ir pieci dokumenti, lai padarītu jauniešu  prasmes un kvalifikāciju skaidri un viegli saprotamu Eiropā: divi dokumenti ir brīvi pieejami, un Eiropas pilsoņi tos var paši aizpildīt. Trīs dokumentus izsniedz izglītības un mācību iestādes. Europass mērķis ir palīdzēt jauniešiem saprotamā veidā parādīt savas prasmes un kvalifikāciju, lai atrastu darbu vai mācību iespējas, kā arī palīdzēt darba devējiem saprast darbaspēka prasmes un kvalifikāciju utt.

No 16.00 līdz 17.30 Eiropas Parlamenta Informācijas Biroja (EP IB) pārstāvji pastāstīs par Eiropas Parlamenta darbu un jauniešu iespējām Eiropā.

Lai pasākumā saņemtu EP dāvātās pārsteiguma balvas, ikvienam ir iespēja izspēlēt viktorīnu un atbildēt uz jautājumiem par Eiropas Savienību Jauniešu mājas Twittter  kontā ttps://twitter.com/JauniesuMaja

Eiropas dienas noslēgumā koncertā no 18.00 līdz 20.00 kopā ar Liepājas Bērnu un jaunatnes centra jauniešu ansambli "Liedags" piedalīsies Ventspils Jaunrades nama ansamblis un solisti. Skanēs Imanta Kalniņa, Agra Engelmaņa, Jāņa Lūsēna un citu populāru komponistu dziesmas.

 

Pievieno komentāru

Liepājā