Starp labākajiem bišu zīmētājiem arī mūsupuses skolēni

Noslēdzies zīmējumu konkursu skolēniem "Bite kā brīnums", ko organizēja biškopis, mākslinieks un pedagogs Imants Ozols. Tajā piedalījās 181 skola no visas Latvijas, iesniegti 936 darbi. Labākie varētu nonākt īpašā grāmatā.

Laureātu vidū ir arī mūspuses skolēni. 10.–12. klašu grupā 1. vieta Norai Patrīcijai Faustai, 3. vieta – Amandai Annai Millerei. Abas ir Aizputes vidusskolas skolnieces. 5.–7.klašu grupā 2. vieta Gunitai Ābolai no Rudes pamatskolas. 8.–9. klašu grupā 2. vieta Laurai Ziemelei no Rudes pamatskolas un Sindijai Ozolai no Vaiņodes vidusskolas, 3. vieta Kristīnei Jansonei un Madarai Gulbei no Aizputes vidusskolas, kā arī Gundegai Vaitkus no Dzērves pamatskolas.

Atzinības rakstus saņēma Katrīna Anna Ozoliņa no A. Spāģa Dunalkas pamatskolas, Viktorija Ate no Rucavas pamatskolas, Vanessa Siksna un Anna Zviedrāne no Grobiņas novada Skolēnu interešu centra,  Igo Zušs, Gia Zuša, Rebeka Untenberga un Luīze Balode no Aizputes vidusskolas, Anete Kristapsone no Aizputes pagasta pamatskolas, Signe Borska no Vaiņodes vidusskolas, kā arī Zigrīda Kleinšmite un Ainārs Kaibe no Lažas speciālās internātpamatskolas.

Konkurss turpināšoties arī citus gadus, kad skolēni savus darbus varēs veidot citās mākslas tehnikās un stilos, piemēram, grafikā, reālismā un modernismā. I. Ozols aicina skolēnus bites arī fotografēt – dažādos gadalaikos un laika apstākļos. Labākie biti attēlojošie vizuālās mākslas darbi varētu tikt apkopoti atsevišķā grāmatā.

Zemkopības ministrijā izvietotās konkursa darbu izstādes nosaukumu kā trāpīgu raksturo zemkopības ministre Laimdota Straujuma. "Jā, patiešām, bite ir brīnums. Bites ir tās, pateicoties kurām neskaitāmas dzīvās radības, tajā skaitā arī cilvēks, joprojām var pastāvēt".

Papildus informācija šeit.

Pievieno komentāru

Liepājā