Sprūdžs cer līdz pilnvaru beigām panākt deputātu skaita samazināšanu arī lielajās pašvaldībās

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs (RP) cer līdz savu pilnvaru beigām - 1.decembrim - panākt, ka arī lielajās pašvaldībās tiek mazināts deputātu skaits.

Ministrs intervijā "Pirmajam Biznesa radio" šodien sacīja, ka deputātu skaita jautājumus patlaban ir palicis pa pusei atrisināts un ir izveidojusies disproporcionāla situācija - mazajās pašvaldībās deputātu skaits ir samazināts, bet lielajās nav. "Tas noteikti ir jānoved līdz galam, nedrīkst atstāt nekonsekventu likumu," teica Sprūdžs.

Viņš skaidroja, ka mazāks deputātu skaits pašvaldībā rada lielāku konkurenci uz deputāta vietu.

Savulaik pieņemtajam lēmumam par deputātu skaita palielināšanu nav nekāda pamatojuma - tas bija politiskais kompromiss, tāpēc nav pamata tik lielam deputātu skaitam, kāds tas ir pašvaldībās, uzsvēra ministrs.

Jau ziņots, ka Saeima gada sākumā noraidīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas ieceri par deputātu skaita mazināšanu visās pašvaldībās, vienojās, ka skaits šajā vasarā gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās jāmazina vien mazajās pašvaldībās. Saeimas deputāti 14.februārī steidzamības kārtā nobalsoja par grozījumiem Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likumā, kas paredzēja, ka pašvaldībās, kurās iedzīvotāju skaits nav lielāks par 5000, deputātu skaits jāsamazina no 13 uz 9. Šie likuma grozījumi skāra 39 pašvaldības.

VARAM priekšlikums paredzēja: ja novadā dzīvo līdz 5000 cilvēku, tad ievēlami ir deviņi deputāti, ja no 5001 līdz 20 000, tad jāievēl 11 deputāti. Ja reģistrēto iedzīvotāju skaits ir no 20 001 līdz 50 000, tad ievēlē 13 deputātus, bet, ja novadā ir vairāk nekā 50 000 iedzīvotāju, tad ievēlē 15 deputātus. Republikas pilsētas domē ievēlē 13 deputātus, ja iedzīvotāju skaits ir līdz 50 000, bet, ja tas pārsniedz 50 000, tad ievēlē 15 deputātus.

Pievieno komentāru

Liepājā