Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sprūdžam prasa uzņemties rezultatīvu atbildību par Baltijas jūras vides problēmu risināšanu

Šodien vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Edmundam Sprūdžam (RP) iesniegta 25 000 personu parakstīta starptautiska petīcija ar prasību uzņemties atbildību par Baltijas jūras vides problēmām.

Petīciju parakstījuši cilvēki no deviņām Baltijas jūras reģiona valstīm, informē starptautiskās vides kampaņas "Race for the Baltic" nacionālā koordinatore Ilze Liepa.

Petīcija tika izvirzīta un tai savākti vairāk nekā 25 000 parakstu starptautiskajā Baltijas jūras atveseļošanai veltītajā vides kampaņā "Race for the Baltic" ("Velomaratons Baltijas jūrai"), kas norisinājās šovasar no 8.jūnija līdz 25.augustam.

Velomaratona dalībnieki šķērsoja deviņas valstis, devās trīs mēnešus ilgā, 3500 kilometrus garā velomaratonā gar Baltijas jūras krastu, lai pievērstu uzmanību Baltijas jūras piesārņojumam, kā arī vāktu iedzīvotāju parakstus petīcijai par Baltijas jūras atveseļošanu. Kampaņas laikā tika uzsvērtas trīs prasības - izbeigt pārmērīgo nozveju un atjaunot dabiskos zivju krājumus, lai nodrošinātu ilgtspēju, noteikt 30% Baltijas jūras par aizsargājamu jūras teritoriju un nodrošināt, lai tā tiktu efektīvi pārvaldīta, un samazināt barības vielu un piesārņojuma noplūdi Baltijas jūrā, lai atjaunotu ūdens kvalitāti.

Vienlaikus ar starptautiskajām prasībām Vides aizsardzības klubs, kas ir vadošais "Race for the Baltic" Latvijas partneris, Sprūdžam iesniedzis arī astoņas nacionālās prasības.

No ministra tiek prasīts izveidot starptautisku darba grupu, lai kopīgi risinātu jautājumus par Baltijas jūrā nogremdētajiem ķīmiskajiem ieročiem, palielināt valsts atbildību par lašveidīgo zivju upēm iekšzemē, izstrādāt un izvirzīt konkrētas prasības un atbildību lašveidīgo upju privātajiem īpašniekiem, izvērst informatīvas sociālās kampaņas un palielināt valsts atbildību par Baltijas jūrā nonākošā lauksaimniecības, satiksmes, rūpniecības, municipālo notekūdeņu un kuģošanas piesārņojuma samazināšanu u.c.

No Sprūdža tiek prasīta atbildība par šo aktuālo jautājumu risināšanu, kā arī uzstāts, lai vairāk uzmanības tiktu pievērsts vides jautājumu risināšanai.


Pievieno komentāru

Liepājā