Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

SPRK: Arī Liepājā par siltumu būs jāmaksā mazāk

Iedzīvotājiem vairākās Latvijas apdzīvotajās vietās, tostarp Rīgā, Daugavpilī, Liepājā, Rēzeknē un Valmierā, par siltumu būs jāmaksā mazāk, informēja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK).

SPRK norādīja, ka līdz ar dabasgāzes tirdzniecības cenu samazinājumu saskaņā ar februārī publicēto AS "Latvijas Gāze" paziņojumu oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" - 270,35 eiro par 1000 normālkubikmetriem - februārī samazināsies siltuma tarifi tiem uzņēmumiem, kuriem tarifi ir noteikti atkarībā no dabasgāzes cenas.

Ja piepildīsies "Latvijas Gāzes" izteiktās prognozes, tad turpmāks siltumenerģijas tarifu samazinājums gaidāms arī martā. Saskaņā ar šī brīža datiem tiek prognozēts, ka dabasgāzes cena martā un aprīlī būs 256,12 eiro par 1000 normālkubikmetriem.

Pie šādas dabasgāzes tirdzniecības cenas, piemēram, AS "Rīgas siltums" siltumenerģijas tarifs februārī būs 55,55 eiro par megavatstundu (MWh), bet martā un aprīlī - 53,68 eiro par MWh. Tas nozīmē, ka martā siltumenerģijas tarifs, salīdzinot ar novembri, varētu samazināties par 8%.

Komersantiem, kuriem siltumenerģijas pakalpojuma tarifi ir noteikti atkarībā no dabasgāzes cenas, regulators apstiprina tarifus tabulas veidā noteiktam dabasgāzes tirdzniecības cenu diapazonam. Mainoties dabasgāzes tirdzniecības cenai, mainās arī siltumenerģijas gala tarifs, kas komersantam jāpiemēro.

Pievieno komentāru

Liepājā