Sprādzienā cietušo ēku, visticamāk, nāksies demontēt

Pagājušās nedēļas nogalē cietusī ēka Liepājā, Raiņa ielā 52a ir nopietni bojāta un, visticamāk, to nāksies demontēt, lai nepieļautu citu iedzīvotāju un garāmgājēju apdraudējumu, informē Liepājas domes priekšsēdētāja padomnieks sabiedrisko attiecību jautājumos Andrejs Rjabcevs.


Iedzīvotājiem, kas negadījumā palikuši bez pajumtes, pašvaldība jau sākusi ārpus rindas ierādīt dzīvojamo platību citos pašvaldības brīvajos dzīvokļos.


Gāzes balona eksplozijā cietušo koka ēku apsekojuši būvinženieri, kas gatavo detalizētu ekspertu atzinumu, taču sākotnējā apskatē konstatēts, ka koka konstrukcijas ir nopietni bojātas un apdraud drošību.


Dzīvokļu īpašnieki mājas kopsapulcē lēmuši par tālāko rīcību un gruvešu aizvākšanu. Kā pašvaldībai norādījusi mājas apsaimniekotāja pārstāve, nav ziņu, ka kāds no cietušajiem dzīvokļiem būtu bijis apdrošināts, savukārt pašai biedrībai uzkrājumā nav tādu finanšu līdzekļu, lai veiktu sagrautās mājas konstrukciju demontāžu un aizvākšanu, tādēļ nepieciešamības gadījumā pašvaldība varētu palīdzēt segt izmaksas, kas saistītas ar bīstamo konstrukciju demontāžu.


Liepājas pilsētas domes Sociālajā dienestā pēc palīdzības vērsušies arī pirmie negadījumā cietušie, kuri saņēmuši dažādu apmēru pabalstus.

Pievieno komentāru

Liepājā