Sporta halles pamatus liek ar krietnu cerības piedevu 4

Jaunās sporta zāles pamatos kapsulu ar vēstījumu nākamajām paaudzēm trešdien lika Kalētu pašvaldības vadītāja Agrita Driviņa un SIA “Būve” direktors Jānis Kudiņš. Līdz nākamā gada 1. septembrim halli plānots uzcelt.

“Mazs bij’ tēva novadiņš, bet diženi turējās. Mums vienmēr ir licies, ka tas ir teikts par mūsu pagastu,” uzsvēra Kalētu pamatskolas direktore Agrita Purviņa, pirms kapsulas aizskrūvēšanas nolasot vēstījumu. Tajā atgādināts, ka bērnu skološana Kalētos aizsākusies 1876. gadā, no 1951. gada skola ir barona Noldes pilī. Šogad skolā ir 80 audzēkņu, pirmsskolas izglītības iestādē – 49. Vēstījumā pieminēta arī ilggadējā pašvaldības vadītāja Otilija Lībeka, kura aizsāka ideju par pagasta sporta zāles celtniecību. Iepriekš bija domāts to veidot lauksaimniecības angārā, kam daudzi ziedoja savas pajas, bet tagad ar valsts atbalstu top atsevišķa būve. Ar skolu to savienos stiklota pāreja. Pašreizējās sporta zāles vietā tiks izbūvētas dušas un ģērbtuves.
“Tas ir lielisks notikums. Es par to sapņoju vēl, kad mācījos. Trakākais, ka nav, kur ar bērniem strādāt,” atzīst sporta skolotājs Ģirts Ločmelis.
Projekts kopumā izmaksās piecsimt tūkstošus latu. J. Kudiņš vērtēja, ka prastāks paskats ļautu ietaupīt ap divdesmit tūkstošiem latu, toties pašreizējais arhitekta piedāvājums esot “smuks un oriģināls”. Jau piešķirtas valsts investīcijas nākamā gada budžetā trīssimt tūkstošu latu apmērā, par ko A. Driviņa gan pauda bažas ekonomikas glābšanas programmas kontekstā, bet divsimt tūkstoši būs novadu apvienošanās nauda.
Svinīgajā pasākumā Priekules domes priekšsēdētāja Vija Jablonska iedrošināja, ka Latviju atjaunoja pat pēc pasaules kara, bet tagad taču kara nav bijis. “Lauku pagasti vienmēr ir dzīvojuši savilktām jostām un pratuši izdzīvot ar mazumiņu,” cerīgi ir noskaņota arī A. Driviņa.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

ginc

Otilija Lībeka bija krietns un taisnīgs cilvēks vienmeer smaidiija un priecaajaas par dziivi lai vinjai vieglas smiltis

pirms 12 gadiem, 2008.12.18 21:43

es

Nīcas Petermani, kur tevis solītā halle Nīcā? Laikam būsi izlielījies...

pirms 12 gadiem, 2008.12.18 21:09

Liepājā