Šovasar ar pašvaldības atbalstu Liepājā strādās 250 skolēni 1

Liepājā šovasar ar pašvaldības finansiālu atbalstu algotu darbu divas nedēļas varēs strādāt 200 bērni vecumā no 13 līdz 14 gadiem. Pirmo reizi darba vietas tiks piedāvātas arī  50 jauniešiem vecumā no 15 līdz 19 gadiem, informē Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Domes finansējums skolēnu nodarbinātībai vasaras brīvlaikā ir 19 100 Ls, kas ir par 7500 latiem vairāk nekā pērn. 13 un 14 gadīgu skolēnu nodarbinātības projekta realizēšanai paredzēts  11700 Ls, bet 15 līdz 19 gadīgu skolēnu nodarbinātības projekta realizēšanai - 7400 Ls. Uzņēmēju līdzfinansējums plānots 5000 Ls.

2013.gada vasarā ar Domes līdzfinansējumu tiks veidotas 200 darba vietas 13 un 14 gadīgiem Liepājas vispārizglītojošo skolu skolēniem. Reģistrēšanās vasaras darbam tika organizēta skolās pie sociālā pedagoga līdz 3.maijam. Uz 200 darba vietām pieteicās 494 skolēni. Skolēnu iesniegtās anketas tiek izvērtētas, informāciju par piešķirtajām darba vietām no 24. maija būs iespējams saņemt savā skolā vai Liepājas izglītības pārvaldes mājas lapā www.lip.lv

Katrs skolēns varēs strādāt divas nedēļas. Darba periods ir no 3.jūnija līdz 9. augustam . Darba vietas tiks izveidotas vispārizglītojošās skolā, kur skolēni darba vadītāja uzraudzībā veiks skolu teritoriju un sporta laukumu kopšanu, labiekārtošanu un uzturēšanu kārtībā.  Katrs skolēns strādās četras stundas dienā, par divu nedēļu darbu saņemot 50 Ls darba algu.

Lai nodarbinātu 50 pusaudžus vecumā no 15 līdz 19 gadiem, pilsētas uzņēmēji aicināti savos uzņēmumos no 1.jūlija līdz 31.augustam izveidot darba vietas skolēniem. Katrs skolēns strādās vienu mēnesi. Darba vietas izveidošanai uzņēmējs finansē 100 Ls darba algu, nodrošina  ar darba vadītāju, izveido darba drošības prasībām atbilstošu darba vietu. Savukārt pašvaldība finansē 100 Ls darba algu, sedz darba devēja valsts sociālās apdrošināšanas iemaksas 24,09 % no pilnas darba algas, veic darbinieka apdrošināšanu pret nelaimes gadījumiem darbā.

Skolēni katrs strādās vienu mēnesi, algā saņemot 200 Ls. Darba laiks noteikts skolēniem no 15 līdz 17 gadiem 7 stundas  dienā un 18 un 19 gadīgiem skolēniem – astoņas stundas dienā.

Skolēni varēs pieteikties uz konkrētu darba vietu, sagatavojot motivācijas vēstuli, aizpildot anketu, kura pēc 1. jūnija būs publicēta www.lip.lv reizē ar izveidoto darba vietu sarakstu. Dokumenti iesniedzami Liepājas pilsētas Domes APC līdz 17. jūnijam. Darbam var pieteikties skolēni, kuri mācās vispārizglītojošās skolās vai profesionālās skolās Komisija, kuras sastāvā ir Izglītības pārvaldes darbinieki, izvērtēs pieteikuma dokumentus un uz katru pieteikto vietu atlasīs ne vairāk kā piecus pretendentus.

Pēc tam notiks darba devēja un pretendentu pārrunas, kurās darba devējs izvēlēsies izveidotajai darba vietai piemērotāko darbinieku, noslēdzot trīspusēju līgumu par darbinieka pieņemšanu darbā.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Iveta

Labdien! Kad īsti būs publicēta anketa 15-19 gadīgiem skolēniem,kuri vēlas strādāt? Rakstīts pēc 1.jūnija,šodien jau 5.jūnijs?

pirms 8 gadiem, 2013.06.05 16:26

Liepājā