Šonedēļ varētu vienoties par sarunu sākšanu saistībā ar varas maiņu Liepājas domē

Liepājas partija un Latvijas Reģionu apvienība (LRA) šonedēļ varētu vienoties par sarunu sākšanu saistībā ar Liepājas mēra maiņu, aģentūrai LETA pauda amata pretendents Jānis Vilnītis (LRA).

Lai arī iepriekš Vilnītis pauda, ka sarunas varētu sākt šonedēļ, pašlaik tādas vienošanās nav. Šonedēļ politisko spēku pārstāvji varētu vienoties par to, kad notiks oficiālā tikšanās.

Vienlaikus Vilnītis informēja, ka jau ir nolemts, ka novembra domes sēde, kurā varētu ievēlēt jauno mēru, notiks 22.novembrī, kas ir vēlāk nekā parasti. Tas saistīts gan ar mēra ievēlēšanu, gan valsts svētku brīvdienām, gan deputāta pilnvaru apstiprināšanu tam kandidātam, kas stāsies Saeimā ievēlētā Valērija Agešina (V) vietā.

Jau vēstīts, ka 2017.gada jūnijā, izveidojot Liepājas domē koalīciju, kurā strādā seši no Liepājas partijas un pieci no LRA ievēlētie deputāti, tika panākta vienošanās, ka LRA sākotnēji Liepājas mēra amatā atbalstīs pašreizējo domes priekšsēdētāju Uldi Sesku. Savukārt šā gada rudenī būs jauns balsojums un par mēru tikšot ievēlēts LRA kandidāts.

Vilnītis skaidroja, ka Liepājas domes koalīcijas veidojošo partiju - Liepājas partijas un LRA - vienošanās paredz, ka līdz 31.oktobrim tiek atrunāta pilsētas mēra maiņa. Līdz tam vai mēru maiņas procesā notiek līdzšinējā domes darba izvērtēšana, lai saprastu, kuras jomas kuram vadāmas.

Viņš apliecināja, ka ir gatavs ieņemt Liepājas mēra amatu. "Spēks man ir. Tas, kas ir solīts, tas ir jādara. Esmu tam gatavojies, noliekot malā visus citus pienākumus. Esmu atstājis amatus gan Tirdzniecības un rūpniecības kamerā, gan "Liepājas Papīrā". Pēdējais, ko septembra vidū atstāju, bija "Liepājas Papīra" valdes priekšsēdētāja un meitas uzņēmuma "LP fabrika" valdes priekšsēdētāja amats," sacīja Vilnītis.

Tikmēr Liepājas mērs Uldis Sesks aģentūrai LETA teica, ka jautājumā par mēra maiņu pilsētā patlaban nav nekas jauns, tādēļ neko šajā sakarā viņš nevēlas bilst. "Konkrēti termiņi nav pašlaik iezīmēti. Tad, kad būs norunāta tikšanās, tad dosim ziņu," sacīja pilsētas mērs. No viņa teiktā bija noprotams, ka jautājumam par mēra maiņu varētu pievērsties pēc pāris nedēļām.


Pievieno komentāru

Liepājā