Šonedēļ Liepājas skolēni varēs saņemt pārtikas pakas

Šonedēļ Liepājas skolēni varēs saņemt pārtikas pakas, aģentūru LETA informēja Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes vadītājas palīdze komunikācijas jautājumos Renāte Meļķe.

Ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtējo situāciju saistībā ar pieaugošiem Covid-19 izplatības riskiem, Liepājas pilsētas domes sēdē tika pieņemti lēmumi par 7.-12.klašu un 1.-6.klašu skolēnu nodrošināšanu ar pārtikas pakām. Šonedēļ pārtikas pakas tiks nogādātas izglītības iestādēs, sacīja Meļķe.

Viņa skaidroja, ka, ņemot vērā to, ka 7.-12.klašu audzēkņiem noteikts attālinātais mācību process līdz 6.decembrim, ar pārtikas pakām tiks nodrošināti skolēni no ģimenēm, kuras saņēmušas trūcīgas, maznodrošinātas, vai daudzbērnu ģimenes statusu, kā arī bērni ar invaliditāti, tādi izglītojamie, kuriem ir iecelts aizbildnis, vai skolēni, kuriem sociālais pedagogs un klases audzinātājs izglītības iestādē rekomendē ēdināšanas maksas atvieglojumus.

Tāpat pārtikas pakas tiks nodrošinātas vispārizglītojošo skolu audzēkņiem no 1.-6.klasei, kuriem saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) rekomendācijām noteikts desmit dienu attālinātais mācību process. Kopumā izglītības iestādēs tiks nogādātas 1262 pārtikas pakas, sacīja Meļķe.

Pārtikas paku komplektēšana notika sadarbībā ar jau esošajiem ēdināšanas pakalpojuma sniedzējiem izglītības iestādēs, kuri arī piegādās pakas vispārizglītojošām skolām. Pakas saturu ir veidojis uztura speciālists sadarbībā ar ēdināšanas pakalpojumu sniedzējiem. Pakā iekļauti tādi produkti, kuriem ir ilgāks uzglabāšanas termiņš un visās pakās ir vienots saturs.

Vispārizglītojošo skolu direktori koordinēs pārtikas paku izsniegšanu izglītojamo likumiskajiem pārstāvjiem, ievērojot ārkārtējās situācijas noteiktos ierobežojumus un drošības prasības.

Pārtikas pakas plānots piegādāt 24.novembrī Liepājas 3.pamatskolai, 25.novembrī - Liepājas 7.vidusskolai, Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5.vidusskolai, J. Čakstes Liepājas pilsētas 10.vidusskolai, Oskara Kalpaka Liepājas 15.vidusskolas 1.-6.klašu skolēniem.

26.novembrī pakas piegādās Oskara Kalpaka Liepājas 15.vidusskolas 7.-12.klašu skolēniem, Liepājas Valsts 1.ģimnāzijai.

27.novembrī pakas saņems Liepājas Raiņa 6.vidusskola, Liepājas Katoļu pamatskola, 30.novembrī - Liepājas Liedaga vidusskola, Liepājas 8.vidusskola.

Lai saņemtu pārtikas paku, izglītojamajam jābūt deklarētam Liepājas pilsētas pašvaldības administratīvajā teritorijā un jāmācās kādā no Liepājas vispārizglītojošām skolām. Pārtikas pakas kopējā vērtība 7.-12.klašu izglītojamiem par 20 mācību dienām ir 31,40 eiro, savukārt 1.-6.klašu skolēniem par desmit mācību dienām ir 17,20 eiro, tajā skaitā iekļauts pievienotās vērtības nodoklis un iepakošanas un piegādes izmaksas, sacīja Meļķe.


Pievieno komentāru

Liepājā