Šonedēļ Liepājas ielās parādīsies jauni autobusi 3

Somijā nopirkti septiņi 1995. gadā ražoti autobusi, lai aizstātu novecojušos transportlīdzekļus. Pēc tehniskās sakārtošanas drīzumā tie sāks kursēt pilsētas maršrutos, pirmie četri brauks jau šonedēļ.

Septiņi jau ir, astoņus vēl pirks
Pašu vecāko autobusu vietā, kuros pasažieri “Stop!” pogu var piespiest, paraujot aukliņu, turpmāk brauks autobusi, kuri ir tehniski labākā stāvoklī, informē AS “Liepājas Autobuss parks” (LAP) valdes priekšsēdētājs Gundars Kristapsons.

Ne pats lētākais un ne dārgākais no Somijā pirktais autobuss maksājis 10 tūkstošus eiro, atklāj LAP vadītājs. Viņš arī uzsver, ka autobusu sakārtošanā tomēr jāiegulda vēl pašu darbs – jākrāso, jāmaina stikli, jāsakārto elektronika. Autobusi ražoti Skandināvijā un izmantoti Helsinku autobusu parkā.

G. Kristapsons pastāsta, ka šī gada laikā visi pilsētas autobusi būs vai nu zaļā, vai sarkanā krāsā – tas atbilst Liepājas karoga krāsām. “Vēl astoņus autobusus pirksim aprīlī, bet līdz to kursēšanai pa Liepājas ielām tāds laiciņš būs jāpagaida – kamēr tehniski sakārtosim un pārkrāsosim,” norāda G. Kristapsons.

Lai autobusus varētu uzturēt kārtībā, LAP pakāpeniski uzlabo tehnisko zona. Šopavasar atklāts jauns vācu firmas “Maha” bremžu stends, kas izmaksājis aptuveni 20 tūkstošus latu. Mēneša laikā uzņēmumā sakārtos arī riepu savērsuma stendu, kas ļaus vairāk saudzēt riepas.

Būs ērtāka braukšana

Jauniegādātajos autobusos ir paceļama grīda, kas atvieglos cilvēku ratiņkrēslā iekļūšanu sabiedriskā transporta līdzeklī. G. Kristapsons informē, ka LAP pārstāvji vēl tiksies ar invalīdu organizācijām, lai autobusus varētu labāk pielāgot cilvēkiem ar īpašām vajadzībām un panāktu precīzu vienošanos, ko šogad var izdarīt. “Ne jau visas lietas prasa lielus finansu līdzekļus,” atzīst LAP vadītājs.

Liepājas Nevalstisko organizāciju invalīdu sadarbības tīkla koordinators Māris Ceirulis apstiprina, ka organizācijas ir gatavas dialogam un var sniegt savus ieteikumus. Viņš norāda, ka svarīgi būtu visu autobusu numerācijā lietot lielus ciparus, marķēt pirmo un pēdējo pakāpienu. Pieturu nosaukšana atvieglotu ne tikai invalīdu, bet arī pensionāru un pilsētas viesu ikdienu.

Jaunos autobusus neapdrošinās
“Apdrošināt var jaunus autobusus. Lietotus autobusus finansiāli nevaram atļauties apdrošināt,” klāsta G. Kristapsons.
Autobusiem gan ir veikta obligātā civiltiesiskā apdrošināšana, taču citas polises netiek izmantotas. LAP vadītājs uzskata, ka apdrošināšana visam autobusu parkam neatmaksājas.

Visvienkāršākā lietota autobusa apdrošināšana maksā, sākot no 100 latiem gadā. Tā dēvētā “mīkstā” autobusa apdrošināšanas izmaksas ir, sākot no 700 latiem gadā un vairāk. Pavisam LAP ir ap simts autobusu, informē G. Kristapsons.

Plānots, ka arī rajona reisos gada laikā varētu parādīties jauni autobusi. Pagaidām firmas “Scania” autobuss kursē maršrutā Liepāja – Grobiņa. Autobusu nomaiņa paredzēta gan šajā, gan vēl atsevišķos rajona maršrutos. Vecos autobusus izmantos rezervei, lai samazinātu nenotikušo reisu skaitu.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Tikai cik tas iamaksaa?= No Somijas uz Zviedriju, un tad no Zviedrijas uz Latviju???
Vai nebija vienkārsak no Somijas uz Tallinu, un tad pa zemi pasiem atbraukt uz Liepāju? Vai arī kaēc no Zviedrijas neveda uz Liepāju, bet uz Rigu?

pirms 12 gadiem, 2009.02.06 18:34

vāvere

jā, jauni autobusi un jaunas biļešu cenas...

pirms 13 gadiem, 2008.04.02 12:54

Liepājā