Šonedēļ būs nepatīkami laika apstākļi; Lieldienas - aukstas un daudzviet sniegotas

Visu šo nedēļu laika apstākļus Latvijā noteiks ciklonu darbība, kas izraisīs gan stiprus vējus, kuru ietekmē pie mums ieplūdīs arvien aukstāks gaiss, gan būs arī daudz nokrišņu - nedēļas pirmajā pusē pārsvarā lietus, otrajā - sniegs, liecina pašreizējās prognozes.

Nedēļas sākums būs vējains un nokrišņiem bagāts. Pirmdien būs apmācies laiks, līs, daudzviet pamatīgi un ilgstoši, bet vietām Vidzemē un Latgalē gaidāms arī slapjš sniegs. Dienvidaustrumu, dienvidu vējš brāzmās līdz 12-17 metriem sekundē, maksimālā gaisa temperatūra +3..+8 grādi.

Naktī uz otrdienu vējš iegriezīsies no dienvidiem, dienvidrietumiem un ievērojami pastiprināsies, brāzmās sasniedzot 15-20 metrus sekundē, vietām piekrastē Kurzemē un Vidzemē 21-23 metri sekundē, vienīgi Latgalē brāzmas daudz nepārsniegs 10 metru sekundē. Joprojām brīžiem līs, vietām iespējams slapjš sniegs un temperatūra pazemināsies līdz +2..+4 grādiem.

Otrdien debesis brīžiem skaidrosies un uzspīdēs saule, brīžiem gaidāms lietus, sniegs un krusa. Dienvidrietumu vējš brāzmās līdz 10-17 metriem sekundē. Gaisa temperatūra sasniegs +3..+8 grādus.

Daudz nokrišņu būs arī trešdien, taču tad arvien biežāk un plašāk tas būs sniegs, savukārt nedēļas otrajā pusē, kad nokrišņu būs mazāk, tie tikpat kā visur būs slapjš sniegs un sniegs, vietām krusa. Vējš iegriezīsies no rietumiem, ziemeļrietumiem un vairs nebūs tik stiprs, tomēr ar brāzmām dažās dienās jārēķinās.

Gaisa temperatūra nedēļas otrajā pusē un Lieldienu brīvdienās lielākoties naktīs pazemināsies līdz -3..+3 grādiem, dažās naktīs, kad debesis skaidrosies vairāk un vējš būs lēnāks, vietām līdz -5 grādiem, bet dienās tā sasniegs 0..+5 grādus.

Daudzviet veidosies sniega sega. Pašreizējās prognozes gan rāda, ka sniega kārta nebūs pārāk bieza, tomēr balta zeme kaut uz brīdi noklāsies visā valstī, bet Vidzemē un Latgalē sniega sega var noturēties pat vairākas dienas.

Pievieno komentāru

Liepājā