Sola pārsūdzēt Liepājas domes lēmumu par atteikumu izsniegt atļauju spēļu zāles atvēršanai

19.septembra Liepājas domes sēdē deputāti atteica izsniegt atļauju spēļu zāles atvēršanai Lielajā ielā 7, kas radīja Latvijas spēļu biznesa asociācijas biedra SIA "Garkalns" neapmierinātību.

Izvērtējot SIA "Garkalns" pieteikumu, veicot konkrētās vietas izvērtējumu un  uzklausot liepājnieku viedokli, dome secināja, ka spēļu zāles atvēršana radītu būtisku valsts un iedzīvotāju interešu aizskārumu. Jāpiebilst, ka publiskajā apspriešanā par spēļu zāles atvēršanu bija tikai septiņi iedzīvotāji, savukārt 915 liepājnieki to neatbalstīja.

Ar domes lēmumprojektu neapmierinātību pauda "SIA Garkalns" jurists Konstantīns Tihomirnijs, kurš norādīja, ka Lielā ielā 5 jau atrodas cita uzņēmuma spēļu zāle, bet liedzot to atvērt SIA "Garkalns", tiek ierobežota konkurence. "Tās būs astoņas jaunas darba vietas, par viņiem tiks maksāti nodokļi un pilsētas budžets no tā tikai iegūs," sacīja SIA "Garkalns" pārstāvis. "Domes lēmums ir populistisks, mēs to pārsūdzēsim un pieprasīsim kompensēt neiegūto peļņu. Mums bijuši līdzīgi precedenti citās pilsētās un tur tiesas lēmumi bijuši mums labvēlīgi. Par iedzīvotāju aptaujas likumīgo pamatu ir ļoti lielas šaubas."

Šādi izteikumi radīja asu domes deputātu reakciju, kas pārmeta Tihomirnijam spiedienu uz domi un draudus. Gunārs Ansiņš ("Liepājas partija") sacīja: "Sabiedriskā apspriešana ir ierasta prakse. Mums ir tiesības un pienākums konsultēties ar sabiedrību, tāpēc šādi izteikumi ir nekorekti."

Ansiņa partijas biedrs Māris Ceirulis norādīja, ka spēļu zāles atvēršana pilsētai un tās budžetam būs nevis ieguvums, bet gan pretēji. "Manuprāt, tie būs tikai zaudējumi – parēķiniet, kādu zaudējumu rada tās izjukušās ģimenes, bez īpašuma un darba palikušie cilvēki. Tas ir reāls ekonomisks zaudējums," akcentēja Ceirulis. "Mēs esam pilsētas saimnieki un izdarīsim visu, lai visos likumīgajos veidos neizsniegtu atļaujas un, cik tas ir mūsu spēkos, slēgt arī esošās zāles," piebilda Jānis Vilnītis ("Reformu partija").

Pēc diskusijām deputāti vienbalsīgi ar 14 balsīm "par" nolēma atteikt izsniegt atļauju.

Domes sēdē nepiedalījās vien Silva Golde ("Liepājas partija"), kura šobrīd ir atvaļinājumā.

Pievieno komentāru

Liepājā