Sola, ka tuberkulozes slimnieki poliklīnikā pārējos "neaplaidīs"

Visticamāk jau no augusta pēc visu juridisko formalitāšu nokārtošanas tuberkulozes ārstēšanu nodrošinās Liepājas Reģionālā slimnīca, bet ambulatorā aprūpe notiks Jaunliepājas primārās veselības aprūpes centrā. Tur tuberkulozes slimniekiem jau ierīkota atsevišķa ieeja.

“Tad jau jāmaina poliklīnika,” portālam pažēlojās kāda mamma, kura bērnu ved pie ārsta Jaunliepājas primārās veselības aprūpes centrā. Tuberkulozes slimnieku ambulatorā aprūpe, viņasprāt, noteikti rada draudus pārējiem apmeklētājiem.

“Ja slims cilvēks nāk pie ārsta klepodams, šķaudīdams, viņš jau vēl nezina, ka viņam nav tuberkuloze. Gaidot rindā, var aplipināt ne vienu vien. Tā mēs visi tur vienā gaitenī kopā kleposim,” mamma satraucas.

Tāpat arī esot bažas par Reģionālo slimnīcu – gan bērni, gan pieaugušie neatkarīgi no saslimšanas dodas uz vienu un to pašu Radioloģijas nodaļu.

“Viņiem ir atsevišķa ieeja, atsevišķi sanitārie mezgli, izbūvēta speciāla ventilācijas sistēma, un tiks ievēroti visi nepieciešamie dezinfekcijas pasākumi,” stāsta centra vadītāja Anita Liepa.

Lai visu izbūvētu atbilstoši augstākajām prasībām, centra darbinieki apmeklējuši Rīgas ambulatoro daļu.

Atsevišķa – Ftiziopulmonoloģijas – nodaļa tiek izbūvēta arī Reģionālajā slimnīcā Infekciju slimību blokā. Tuberkulozes un plaušu slimību valsts aģentūras vadītājs Jānis Leimans teic, ka “smagākie gadījumi tik un tā vispirms ārstēsies Rīgā”. Nonākot Liepājā, viņi vairs nebūs bacilāri bīstami.

“Slimnīcā ir vienkāršāk – Radioloģijas nodaļai ir otra ieeja no Infekciju bloka puses. Poliklīnikā gan ir viens un tas pats rentgens, bet daudz kas jau atkarīgs no baciļu daudzuma,” stāsta tagadējais Tuberkulozes slimnīcas vadītājs Andris Kristons.

Nav pamata domāt, ka ik dienas pieci seši slimnieki gaidīs uz rentgenu un viņiem visiem izrādīsies bacilārā jeb “bīstamā” tuberkuloze. Gada laikā tuberkuloze tiek atklāta 40 līdz 50 cilvēkiem.

Pievieno komentāru

Liepājā