"Sofijas Laivu" konkursā par Papes ezeru uzvar DALP 5.vidusskolas skolēni

Visa februāra mēneša garumā uzņēmums "Sofijas Laivas" organizēja gadskārtējo viktorīnu skolēniem. Šoreiz tika pētīts Papes ezers un tā apkārtne.

"Atbildot uz 20 jautājumiem, skolēni uzzināja daudz interesanta. Gan par papenieku dīvaino paradumu augstus viesus ietīt dvieļos, gan par to, ka jūrā pie brangiem mencu lomiem var tikt, zvejojot Papes kalvā. Un iespējams, kāds varēs pastāstīt tagad savam paziņam Rucavā vai Papē, no kurienes cēlies viņa uzvārds Ašmanis, jo Papes ezera ziemeļgalā reiz slējusies muiža, kas vecajās kartēs atzīmēta kā Pirathof (jeb Pirātu osta) un vietējie kuģu laupītāji esot bijuši tik naski sava aroda pratēji, ka iesaukti par ašmaņiem! Un varbūt pat kādam izdevās noskaidrot, kur tagad atrodas vecā Papes kapteiņa Jāņa Zemtura Anglijas karaļa dāvātais sudraba tālskatis," norāda konkursa organizatori.

Par tālskati viktorīnas organizētājiem informācijas nav, bet zināms ir kas cits – trīs šī gada viktorīnas "Saliec Papes puzli" uzvarētāji.

1. vietu, atbildot pareizi uz visiem jautājumiem, ieguva DALP 5.vidusskolas 12A klase. Otrie kārtējo reizi paliek Sikšņu pamatskolas 9. klase, savukārt trešā vieta pienākas Dzērves pamatskolas 8. klasei.

"Sofijas Laivas" saka paldies visiem, kuri iesūtīja atbildes.

"Sofijas Laivas" saka arī lielu paldies cilvēkiem, kuri palīdzēja un atbalstīja šīs viktorīnas tapšanā: Rucavas novadpētniecei Guntai Timbrai (Rucavas bibliotēka), Ditai Vasiļjevai ("Čili Pica") un Intam Mednim (Dabas parks "Pape").

Pievieno komentāru

Liepājā