"Sofijas Laivas" aicina uz Stinšu svētkiem 1

Sestdien, 14. februārī, Liepājā būs mazās, bet bezgala gardās zivtiņas godināšana – Stinšu svētki. Bez dažādām gastronomiskām, muzikālām un cita veida izklaidēm visas dienas garumā pilsētas promenādē no plkst.10 līdz 15 notiks pirmās Stinšu makšķerēšanas sacensības.

Sacensības norisināsies posmā no Liepājas Tramvaja tilta līdz viesnīcai "Promenāde".

Bezledus ziemas dēļ, diemžēl, komandu (divi cilvēki) skaits šogad ir ierobežots un tas nepārsniegs 45. Pieteikuma anketu ir vēlams aizpildīt laicīgi, bet makšķerēt gribētājiem būs iespēja pieteikties arī sacensību dienā uz vietas. Reģistrācija sacensībām būs atvērta 8:30 un tiks slēgta 9:45. Komandas tiks sadalītas (izlozētas) pa iepriekš marķētiem sektoriem un vienīgais ierobežojums copēt gribētājiem ir tāds, ka vienlaicīgi komanda drīkst izmantot divas grunts/pludiņ makšķeres. Sacensību starts ir plkst. 10:00. Copes ilgums – 3h. Uzvarētāji tiks noteikti 13:00, kad svērsim katras komandas noķerto lomu. Vērtējumā tiks ieskaitītas vien noķertās stintes.

Godīgas copes principus uzpasēs solīda tiesnešu brigāde un tam ir savs iemesls. Šogad lieliskas balvas kopā ar mums ir sarūpējuši Latvijas copes flagmaņi – Salmo un CopesLietas, kā arī Liepāja, proti savu specbalvu vienam no Jums pasniegs pilsētas mērs! Apbalvošana notiks Stinšu svētku centrālajā teltī Vecajā Ostmalā. Un pat, ja nepaveiksies sestdien tikt pie uzvaras loma, tev būs vēl viena iespēja. Pēc laureātu sumināšanas izlozēsim Salmo zemledus makšķernieku telti, kas pilnīgi noteikti tiks vienai no sacensību komandām.

Kamēr vīri (un sievas) cīnīsies ar stintēm, maziem un lieliem šī pasākuma apmeklētājiem būs lieliska iespēja copēt kopā ar Māri Olti. Viņš nolēmis noorganizēt īstu stinšu ķeršanas darbnīcu turpat kanālmalā. Kopā ar tevi sies stinšu sistēmas, meklēs pareizos atsvarus un āķīšus, mēģinās noskaidrot, kas stintei garšo, un visbeidzot raudzīs to Liepājas ūdeņos uzmeklēt un krastā celt!

Savukārt nemakšķerniekiem būs iespēja izvingrināt rokas un kājas, piedaloties vairākās vienkāršākās, bet ar samērā ziviskās aktivitātēs turpat blakus.

Un tas nav viss. Gaidot uzvarētāju paziņošanu un godināšanu, visiem sacensību dalībniekiem būs iespēja nobaudīt tex/mex guru Havjera Garsijas un viņa palīgu gatavoto stinšu zupu un uzkost kaut ko pavisam netradicionālu – stinšu pīrāgu. Un jā, viņš pilnīgi noteikti piekritīs pagatavot tevis paša noķerto stinti.

Sacensību nolikums, pieteikšanās anketa : w​ww.sofijaslaivas.lv

Pievieno komentāru

Komentāri 1

stinte

Liepāja aicina uz tiem svētkiem. Kāds reklāmu taisa uz savu galvu.

pirms 6 gadiem, 2015.02.13 14:53

Liepājā