Smeļas idejas Latvijas simbola izvēlei

T krekls ar Latvijas simbolu taps pēc Liepājā gūtajiem iespaidiem, pastāsta Noištates pie Vīnes Modes un mākslas koledžas skolotāja Ilse Švarcera (Schwarzer). Kopā ar savām studentēm no Austrijas viņa piecas dienas viesojas Liepājā.

Noištates koledžas studenti piedalās projektā “My style – to je moja moda – das ist meine moda”. Pēc katras Eiropas valsts apmeklējuma top krekliņš ar kādu no izvēlētajiem simboliem. “Skices top nevis pēc kāda tūristu eksperta ieteikuma, bet skolēnu acīm,” norāda Liepājas arodvidusskolas Šūšanas nodaļas vadītāja Ligita Reimane.

Latvijā Noištates koledža atradusi sadarbības partnerus Liepājas 48. arodskolā, un liepājnieki Austrijas studentēm piecās dienās izrāda pilsētu. “Mūzika, ziedi, draudzīgi cilvēki, lieliska pludmale, vēsture, un tas viss bez stresa,” Liepājā redzēto un sajusto otrdien uzskaitīja I. Švarcera. Ja simbolu vajadzētu izvēlēties uzreiz, tas varētu būt muzikāls karogs, kas Latvijai ir līdzīgs kā Austrijai, atzīst austriete. Tomēr, kādu simbolu izvēlēsies projekta grupa, vēl nevarot spriest.

Ideju par T krekla veidošanu liepājnieki nolēmuši pārņemt. Turpmāk arodskolas simbols varētu nonākt arī uz T krekliem.
L. Reimane cer, ka sadarbība ar austriešiem turpināsies. “Mēs ceram, ka viņi mums palīdzēs atrast veidu, kā jauniešiem parādīt, ka šūšanas nozare ir perspektīva. Mūsu skolas šūšanas nodaļa ir apdraudēta. Ir grūti nokomplektēt grupas,” problēmas klāsta L. Reimane. Viņasprāt, austriešiem izdevies ieinteresēt jauniešus ar atraktīviem projektiem un pozitīvo sabiedrības attieksmi pret individuāliem roku darbiem.

Pievieno komentāru

Liepājā