Slimnīcas netraucēs pilsētas attīstībai 2

“Slimnīcām Jūrmalas parkā nav jātraucē pilsētas attīstības plāni tur veidot rekreācijas zonu, attīstīt SPA un kūrortus,” pēc vizītes Liepājas reģionālajā un Piejūras slimnīcā teica veselības ministrs Ivars Eglītis.

“Piejūras slimnīcu izložņāju diezgan kārtīgi, gan onkoloģiju, gan psihoneiroloģiju. Infrastruktūra galīgi neatbilst, un tādā izkaisītā veidā ir grūti funkcionēt. Jābūt visiem kopā tur, kur ir visas iespējas – tas ir arī pacientu ērtībām un drošībai,” uzskata ministrs. Viņš saskata tikpat veiksmīgus jurģus reģionālajā slimnīcā arī Onkoloģijas un Psihoneiroloģijas klīnikai, kā tas izdevies Tuberkulozes slimnīcai.

Iepriekš izskanējis, ka onkoloģiskie pacienti varētu atrasties slimnīcas 12. stāvā, bet Psihoneiroloģiskās klīnikas izvietošanai būtu nepieciešams būvēt jaunu korpusu. “Varētu rekonstruēt kādu no saimnieciskajiem korpusiem. Es visus mudinu rēķināties, ka gultu skaits ir būtiski jāsamazina – ārstēšanās slimnīcā ir galēja nepieciešamība. Labāk jāattīsta ambulatorā aprūpe,” ieteic ministrs. Viņaprāt, Jūrmalas parkā nav jāpaliek arī Psihoneiroloģiskās klīnikas dienas centram. To pārvietot uz reģionālo slimnīcu nebūtu lietderīgi, jāmeklē cits variants.

Jau rakstīts, ka pašvaldība plāno atsavināt Tuberkulozes slimnīcas ēkas. Izsolē iegūto naudu saņemtu reģionālā slimnīca. “Ar Tuberkulozes un reģionālās slimnīcas apvienošanu bija vienkāršāk – abas ir pašvaldības īpašums. Piejūras slimnīca ir valsts uzņēmums, juristi vēl nav vienojušies par īsto variantu, kā apvienot īpašumus, notiek sarunas,” skaidro Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

ilzite

kad tev bus infarkts,pie juras tevi neizglabs,jo nav ne zalu,ne arstu...ar skaisto par parku un svaigo gaisu bus par maz!

pirms 12 gadiem, 2008.10.07 08:11

Varētu adomāt, ka slimnīcas nav saistītas ar pilsētas attīstību. Šī vieta taisni ir atbilstoša slimniekiem - klusa, pie jūras ir kur pastaigāt - nevis lielā slimnīca - dies zin kādā nomalē un pastaigāt var tikai pa huitiem

pirms 12 gadiem, 2008.09.29 15:49

Liepājā