Slidīgās ielās upuru skaits dramatiski pieaug 5

16. decembrī 14 cilvēki Liepājā uz slidīgajām ielām lauzuši rokas un kājas. Pavisam ielas traumas guvuši 28 - palīdzība bija nepieciešama arī nopietniem sasitumiem. Šorīt līdz pulksten 12 jau ir astoņi lūzumi. Savukārt, slidenā ielu seguma dēļ aizvadītajā diennaktī Liepājā notikuši vairāki ceļu satiksmes negadījumi.

Vakar kopējais Traumpunkta pacientu skaits sasniedza 49, turklāt jārēķinās, ka ne visi ar sasitumiem meklē palīdzību slimnīcā. Liela daļa ārstējas saviem spēkiem, uz sasitumiem liekot "čuru kompreses", tūsku noņemot ar svaigu kāpostu lapām un dzerot pretsāpju zāles. Mediķi ieteic drošības labad tomēr uztaisīt rentgenu. "Labāk atbraukt uzreiz ar svaigu traumu, tikt uzriez skaidrībā, cik nopietna situācija, nevis nedēļu mocīties. Visi simptomi uzreiz neparādās, pacients pats var neadekvāti novērtēt traumas smagumu," stāsta slimnīcas neatliekamās medicīniskās palīdzības virsārsts Uldis Balodis.

Pašvaldības policijas preses sekretāre Ineta Mikute apstiprināja, ka policijas kompetencē ir stādīt konstatēšanas faktus arī par slidenām, nenokaisītām, tātad bīstamām ietvēm. Ja cilvēks ir guvis traumu, var izsaukt pašvaldības policiju, kas sastādīs aktu, ar ko vēlāk var vērsties tiesā, lai piedzītu no namsaimnieka vai apsaimniekotāja izdevumus. Liepājas pašvaldības policijas dežurantu var sazvanīt pa tālruni 63420269.

Vakar jau no rīta policija sāka saņemt izsaukumus uz negadījumu vietām, informē Liepājas pilsētas un rajona policijas pārvaldes Administratīvā biroja 1.nodaļas vecākā inspektore Jolanta Knīse.
Pulksten 10. 35 Mucenieku ielā automašīnas “VW Golf”  vadītājs neņēma vērā meteoroloģiskos apstākļus. Šoferis pie ceļa virziena maiņas, iebrauca pretējā braukšanas joslā un izraisīja sadursmi ar autoamšīnu “Mazda 626” . Nākamā avārija notika jau pēc desmit minūtēm – pulksten 10.40 – Rīgas ielā. Automašīnas  “Renault Kango” vadītājs slidenā ceļa dēļ uzbrauca stāvošai automašīnai “Audi 100”.

Līdzīgs negadījums notika ap pulksten 12.30 vadītājs Ganību ielā. Automašīnas “Ford Escort” vadītājs  izraisīja sadursmi ar divām automašīnām – “Toyota Avensis”  un “ Mazda 323” .
 
Savukārt pulksten 15. 50 Liepājā, Ziemeļu ielā automašīnas„ Opel Omega” vadītājs,  neņēma vērā slideno ceļa segumu un uzbrauca veikala “Super Netto” sienai. Bet  pulksten  16 Pulvera ielā, firmas “Ailes grupa” teritorijā, automašīnas “Man” šoferis uzbrauca žogam un garāžai.

Nevienā no ceļu satiksmes negadījumiem cilvēki nav cietuši.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

zigma

Vistrakāk ir ar slīpajām ietvēm. Piemēram Pasta ielā ik pēc 5 metriem ir ieplaka vai paugurs, tad atkal puse ietves taisna, puse - vismaz 45 grādu slīpā leņķī. Steidzami jāatver mini kāpurķēžu ražotne vai zābaku papēžos jāsadzen naglas.

pirms 12 gadiem, 2008.12.18 09:08

Balderis

Vajadzēja sarīkot pasākumu - Ielu hokejs!

pirms 12 gadiem, 2008.12.17 18:13

Sandra

Šodien ju nekas nav mainījies, jo pie 15.VSK autobusa pietura nav nokaisīta pulkst.13.20 un lai tiktu līdz skolai jāzumanās, ka negadās kas nelāgs....

pirms 12 gadiem, 2008.12.17 14:50

gulbitis12

Krūmu ielā vēl ap 18.00 nekas nebija kaisīts...

pirms 12 gadiem, 2008.12.17 14:42

Sandra

Nu ko lai dara, ka sētnieki paslinki, piemēram, vakar uz Grīzupes ielas atobusu pieturām pie veikala "Citruss" /Zīle/ neviens līdz pēcpusdienai nebija kaisijis un cilvēki izkāpdami no sabiedriskā transporta jutās kā uz slidām.

pirms 12 gadiem, 2008.12.17 12:53

Liepājā