Skrundas dzelzceļa tilta remonta dēļ iespējami pārtraukumi dzelzceļa kustībā virzienā Rīga-Liepāja

VAS "Latvijas dzelzceļš" sākusi Skrundas dzelzceļa tilta laiduma konstrukciju pastiprināšanas darbus, kā rezultātā paredzēti pārtraukumi dzelzceļa kustībā virzienā Rīga-Liepāja, informēja uzņēmuma Sabiedrisko attiecību daļa.

Satiksmes plūsma pilnībā tiks atjaunota pēc darbu pabeigšanas 2014.gadā.

Pēc pastiprināšanas darbiem pāri tiltam varēs braukt smagākas lokomotīves un lielākas kravas. Tilta metāla laidumu konstrukciju pastiprināšanas darbus veic SIA "Tilts".

Skrundas metāla tilts pār Ventu ir viens no četriem vecākajiem Latvijā. Tas būvēts 1927.gadā un pašlaik ir starp pašiem vājākajiem metāla tiltiem. Lai vestu pār to smagākas kravas, līdz šim bija jānosaka ātruma ierobežojumi. "Pieaugot kravu plūsmai uz Liepājas ostu, Skrundas tilts kļuvis par ierobežojošu faktoru kravu plūsmai un apjomiem, jo pašlaik tas nespēj izturēt lielas slodzes," norāda "Latvijas Dzelzceļa" ceļu projektēšanas galvenais speciālists un tiltu būvinženieris Anatolijs Gromovs.

Pirms tilta pastiprināšanas darbu uzsākšanas veikti metāla laiduma konstrukciju celtspējas aprēķini un dinamiskās pārbaudes zem kustīgas slodzes, lai objektīvi izvērtētu, kā Skrundas tiltu stiprināt. 2012.gadā sākti tilta balstu remontdarbi. Tie turpinās arī šogad. 2013.gada vasaras sākumā paralēli sākta arī tilta metāla laiduma konstrukcijas braucamās daļas pastiprināšana, ko plānots pabeigt 2014 gadā. Būvniecības darbu noslēgumā Skrundas tilta laiduma konstrukcijas nokrāsos, lai tās kalpotu ilgāk.

Kopējās tilta pastiprināšanas darbu izmaksas tiek lēstas aptuveni 500 000 latu apmērā.

Tuvākie dzelzceļa satiksmes pārtraukumi remontdarbu dēļ paredzēti no 22.jūnija plkst. 7.30 līdz 28.jūnija plkst.20 un 6.jūlijā no plkst.7.30 līdz 12.jūlija plkst. 20.

Pievieno komentāru

Liepājā