Skolniece no Liepājas uzzina par "Grindeks" vecākā ķīmiķa profesiju

Jau ceturto gadu AS Grindeks rīko "Profesiju dienas skolēniem". Šogad skolēni ir  izrādījuši īpašu interesi par ķīmiju un farmāciju – uz "Profesiju dienām skolēniem" pieteicās 131 skolēns no 23 Latvijas pilsētām un novadu centriem. Izvērtējot atsūtītās pieteikuma vēstules, uzņēmums šogad rada iespēju uzņemt 40 skolēnus.

Šodien, 6. februārī AS Grindeks viesojās Draudzīgā aicinājuma Liepājas 5. vidusskolas 10. klases skolniece Antra Sandere, kura "Profesiju dienas skolēniem" ietvaros iepazinās ar vecākā ķīmiķa darbu Aktīvo farmaceitisko vielu standartizācijas laboratorijā.

Savā pieteikuma vēstulē Antra norādīja, ka ķīmiju uzskata par savu hobiju, ko apliecina fakts, ka viņa piedalās Latvijas Universitātes rīkotajā "Jauno ķīmiķu skolā". Interesi par ķīmijas nozari Antra mantojusi no savas ģimenes, kas ar šo nozari ir cieši saistīta.

Pēc uzņēmumā Grindeks pavadītās dienas, Antra savus iespaidus raksturo šādi: "Šodien ieguvu daudz informācijas, kas man šķita ļoti interesanta, jo savu nākotni vēlos saistīt ar ķīmiju."

Grindeks Aktīvo farmaceitisko vielu standartizācijas laboratorijas vecākā ķīmiķe Ieva Bīriņa: "Antra šodien iepazinās ar daudziem ķīmijas profesijas pārstāvja darba aspektiem, praktiski veicot dažādus darba uzdevumus. Devāmies arī ekskursijā uz šķidrumu hromotogrāfijas grupu, sintēzes un kvalitātes kontroles laboratorijām. Prieku sagādāja Antras pozitīvā attieksme un vēlme veikt dažādus procesus, kā arī izrādītā interese par ķīmiķa profesiju. Šī diena Antrai sniedza iespēju iepazīties ar zāļu rūpniecību – gan ražošanas, gan pārbaudes procesiem."

"Profesiju dienas skolēniem" ir īpaši uz karjeru ķīmijas un farmācijas nozarē orientēts projekts, kuru organizē Grindeks, un kas šogad norisinās no 1. februāra līdz pat 10. maijam. Projekta laikā „Grindeks” piedāvā iepazīt desmit, ar farmācijas nozari tieši saistītas, profesijas. Ņemot vērā lielo skolēnu atsaucību un farmācijas ražošanas uzņēmuma specifiku un reglamentēto darbību, konkrētā profesijas izzināšanas diena tiek izvēlēta, savstarpēji pielāgojot uzņēmuma un katra skolēna iespējas laikā no februāra līdz maijam.

Grindeks ir vadošais farmācijas uzņēmums Baltijas valstīs. Galvenie darbības virzieni ir oriģinālproduktu, patentbrīvo medikamentu un aktīvo farmaceitisko vielu pētniecība, izstrāde, ražošana un pārdošana. Uzņēmumā strādā 965 darbinieki. 72,55% darbinieku ir augstākā izglītība.

Grindeks sadarbība ar Latvijas mācību iestādēm turpinās jau daudzus gadus, un 2012. gadā vien uzņēmumu ekskursijās apmeklēja 381 skolēns, savukārt 86 studenti uzņēmumā izgāja praksi.

Laila Kļaviņa, AS „Grindeks” Komunikācijas departamenta vadītāja

Pievieno komentāru

Liepājā