Skolēnu mācību uzņēmumu gadatirgū uzvar Liepājas un Krotes skolēni

Biznesa izglītības biedrības Junior Achievement Latvija (JA Latvija) un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) projekta ''Inovāciju motivācijas programma'' ietvaros īstenotajā skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) Ziemassvētku gadatirgū ir noskaidroti uzvarētāji. Šogad ir audzis gadatirgū piedāvāto inovatīvo izstrādājumu īpatsvars.

SMU programmas organizatora Junior Achievement Latvija valdes priekšsēdētājs Jānis Krievāns stāsta: ''Ar katru gadu pieaug ne tikai uzņēmumu skaits, kas vēlas ar saviem izstrādājumiem piedalīties gadatirgū, bet iepriecina arī skolēnu sagatavotība – arvien vairāk tiek domāts par produkta mārketingu, kā arī paši izstrādājumi kļūst arvien inovatīvāki.''

LIAA Inovāciju atbalsta nodaļas vadītāja Sarmīte Karlsone gadatirgū uzsvēra SMU mācību programmas nozīmi izglītības saturā: ''LIAA atbalsta šo gadatirgu, jo tas nav vienas dienas pasākums, bet gan ilgtspējīga programma, kas sagatavo jaunos uzņēmējus – tos, kuri nākotnē radīs eksportspējīgas inovācijas un sekmēs Latvijas konkurētspēju pasaulē. Tās zināšanas un prasmes, ko jaunieši iegūst šādā gadatirgū, praktiski darbojoties, ir neatsveramas un tās neviens viņiem vairs nevar atņemt.''

Šogad gadatirgū ar savu produkciju piedalījās ap 170 skolēnu mācību uzņēmumu no visas Latvijas, kas ir lielākais skaits SMU programmas īstenošanas vēsturē.

Nominācijā ''Inovatīva biznesa ideja'' pirmo vietu vidusskolu grupā ieguva SMU W&B no Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas, kas ražo modernus komforta velosipēdus ar koka aksesuāriem. Pamatskolu grupā šajā nominācijā uzvarēja SMU Zīmuls.GDJ no Iecavas vidusskolas, kuru produkts ir no koka zīmuļiem gatavotas rotaslietas.

Nominācijā ''Komerciālākais SMU produkts'' uzvarētāji vidusskolu grupā - SMU ARM - Roka uz Koka no Rīgas Jāņa Poruka vidusskolas, kas ražo unikālus dekorus, bet pamatskolu grupā - SMU Gudrais kamolītis no Īslīces vidusskolas, kuri piedāvā adītas getras, ausu sildītājus, grāmatzīmes un suvenīrus.

Savukārt kategorijā ''Uz zināšanām balstīts SMU produkts'' vidusskolu grupā labākie bija SMU Light-Up no Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas, kuru izstrādājums ir kuba lampa, kas ir inovatīvs dizaina priekšmets. Bet pamatskolu grupā uzvarēja SMU Lai spīd no Mazsalacas vidusskolas ar izstrādātām vaska svecēm un silikona formām.

''Labākais stends'' vidusskolu grupā bija SMU Wild Beard no PIKC Liepājas Valsts tehnikuma, kas ražo produkciju bārdas un ūsu kopšanai. Savukārt pamatskolu grupā kā ''Labākais stends'' tika apbalvots SMU Timber Light no Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas ar izstrādājumu – stilizētām koka galda lampām.

Nominācijā ''Videi draudzīgs produkts'' starp vidusskolām laurus plūca SMU REGREE no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas, kas ražo dažādus produktus no pārstrādājamiem materiāliem. Pamatskolu grupā šajā kategorijā uzvarēja SMU Skalu puikas no Krotes Kronvalda Ata pamatskolas, kuru izstrādājums ir priežu skaliņi un ar stearīnu piesūcinātas papīra briketes.

''Sociāli atbildīgākais uzņēmējs'' starp vidusskolām tika izvēlēts SMU LAudio no Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas ar audio grāmatām latviešu valodā. Bet pamatskolu grupā uzvarēja SMU Dzītars no Gaismas internātpamatskolas ar saražotajām radošām dāvanām.

Kategorijā ''Labākā pārdošanas komanda'' pirmo vietu vidusskolu grupā ieguva SMU Shine & Safe no Madonas Valsts ģimnāzijas ar izstrādājumu - multifunkcionāli atstarojoši un ūdensnecaurlaidīgi aizsargmaisi mugursomām. Starp pamatskolām šajā pašā kategorijā uzvarēja SMU Tavai veiksmei no Viļa Plūdoņa Kuldīgas ģimnāzijas, kuru produkts ir māla spilpavnieki, kakla siksniņu piekariņi, gredzenu turētāji, sienas dekori.

Papildus tika pasniegtas SIA Izdevniecība Dienas mediji, AVON Cosmetics, VISC, LU Biznesa inkubators simpātiju balvas, kuras saņēma vēl četri skolēnu mācību uzņēmumi - no Rīgas 64. vidusskolas, Mārupes vidusskolas un Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas.

SMU produktu kvalitāti, stendus un sniegumu vērtēja pieredzējusi profesionāļu, uzņēmēju un akadēmisko spēku žūrija, kuras sastāvā bija pārstāvji no 25 uzņēmumiem un iestādēm.

Pievieno komentāru

Liepājā