Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skolēns no Liepājas uzzina par ķīmiķa profesiju uzņēmumā "Grindeks"

Lai veicinātu jauniešu interesi par ķīmiju un karjeras iespējām farmācijas nozarē, uzņēmums „Grindeks” jau sesto gadu organizē „Profesiju dienas skolēniem”. Šogad atsaucība bija īpaši liela – dalībai projektā pieteikušies 160 vidusskolēni no 32 Latvijas pilsētām un novadiem. Liepājas A. Puškina vidusskolas 11. klases skolnieks Germans Čičko ir to 40 jauniešu vidū, kurus, izvērtējot atsūtītās pieteikuma vēstules, uzņēmums aicināja piedalīties projektā.

Savā pieteikuma vēstulē Germans raksta, ka labprāt iepazītu ar ķīmiju saistītas profesijas, bet savu nākotni plāno saistīt ar medicīnu. Puisis uzskata, ka ķīmiķa darbs ir ļoti atbildīgs, un ka tajā nepieciešama analītiskā domāšana, kāda viņam, viņaprāt, arī piemīt.

Vakar, 5. martā Germanam bija iespēja viesoties AS „Grindeks” Kvalitātes kontroles laboratorijā un iepazīties ar metožu izstrādes grupas ķīmiķa–analītiķa profesiju. Uzņēmumā pavadīto dienu Germans novērtēja kā ļoti aizraujošu: ”Šodien uzzināju daudz jauna, veicām dažādus laboratoriskos mērījumus, praktiski iepazinu tādu analītisko metodi kā hromatogrāfija. Sapratu, ka daudz laika ķīmiķim jāpavada arī pie datora, jo visi procesi sīki jādokumentē – pārliecinājos, ka šis darbs tiešām ir ļoti atbildīgs, īpaši zāļu ražošanā!”

Kvalitātes kontroles laboratorijas Metožu izstrādes grupas ķīmiķe–analītiķe Anita Trubača, kas Germanu iepazīstināja ar savu profesiju, uzteica puiša mērķtiecību: „Priecājos, ka jaunietim 11. klasē ir jau tik skaidrs nākotnes redzējums! Šodien apskatījām dažādas analīžu metodes un iekārtas, kopīgi gatavojām paraugus, apstrādājām datus – varu teikt, ka Germanam viss izdevās ļoti labi!”.

„Profesiju dienas skolēniem” šogad norisinās no 4. februāra līdz 4. martam. Projekta laikā „Grindeks” jauniešiem piedāvā iepazīt desmit, ar farmācijas nozari saistītas, profesijas. Sešu gadu laikā „Profesiju dienās skolēniem” piedalījušies kopumā 218 jaunieši no visdažādākajiem Latvijas novadiem.

„Grindeks” ir vertikāli integrēts farmācijas uzņēmums, kura galvenie darbības virzieni ir oriģinālproduktu, patentbrīvo medikamentu un aktīvo farmaceitisko vielu pētniecība, izstrāde, ražošana un pārdošana. Vidējais darbinieku skaits koncernā – apmēram 900 darbinieku. Vairāk nekā 73% darbinieku ir augstākā izglītība.

„Grindeks” sadarbība ar Latvijas izglītības iestādēm turpinās jau daudzus gadus, un 2014. gadā vien mācību praksē „Grindeks” bija 67 studenti.

Laila Kļaviņa
AS „Grindeks” Komunikācijas departamenta vadītāja

Pievieno komentāru

Liepājā