Skaidros ierosinātos grozījumus satversmē

11. martā pulksten 16 Liepājas Pedagoģijas akadēmijas 140. auditorijā Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) līderi aicina interesentus uz diskusiju par sociālekonomisko situāciju valstī un skaidros Satversmes uzlabojumu būtību.

Diskusijā piedalīsies LBAS priekšsēdētājs Pēteris Krīgers, Liepājas arodbiedrību centra vadītājs Jānis Neimanis un Latvijas Zinātņu akadēmijas Ekonomikas institūta direktore Raita Karnīte. Pēc tās būs pieejamas speciālistu konsultācijas darba tiesību un sociālajos jautājumos.
"Uzskatām par savu pienākumu doties uz Latvijas pilsētām, lai skaidrotu Satversmes uzlabojumu būtību un uzklausītu reģionu iedzīvotāju viedokli par situāciju valstī," skaidro P. Krīgers. Viņaprāt, Liepājā pašlaik ļoti sāpīgi var izjust valsts kritisko ekonomisko situāciju, jo vairākos lielos uzņēmumos uzsākta darbavietu samazināšana.


No šī gada 12. marta līdz 10. aprīlim notiks Centrālās vēlēšanu komisijas izsludinātā parakstu vākšanu LBAS sagatavotajam Satversmes grozījumu projektam, kas paredz grozīt tās 78. un 79. pantu. Lai grozījumus iesniegtu Valsts prezidentam, nepieciešams savākt gandrīz 150 000 balsstiesīgo iedzīvotāju parakstu. Šobrīd ierosināt referendumu par Saeimas atlaišanu var tikai Prezidents, bet arodbiedrību piedāvātie Satversmes pantu grozījumi šādas tiesības paredz tautai.

"Tas ir demokrātiski un lietderīgi. Tautai nav jāpacieš politiķi, kuri nevēlas darboties atbilstoši tās interesēm," uzsver LBAS vadītājs.

Pievieno komentāru

Liepājā