Simtajā jubilejā sveic liepājnieku Petru Vencku

25. martā 100 gadu jubileju atzīmē liepājnieks Petrs Venckus, kurš jau 24. martā saņēma pirmos sveicējus. Pašvaldības vārdā lielajā jubilejā gaviļnieku devās sveikt arī Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks.

“Daudziem par svētību,” tā tuvinieki īsumā raksturo jubilāru un viņa mūža gājumu. P. Venckus piedzimis un izaudzis Lietuvā, strādājis arī Švetnojas ostā, līdz 1948.gadā pārcēlies uz dzīvi Liepājā un kopš tā laika sauc sevi par liepājnieku.

Kopā ar kundzi Staņislavu laulībā pavadīti 72 gadi, izaudzināti dēls un meita, kā arī trīs mazdēli un seši mazmazbērni. Kā jubilejas reizē puspajokam sacīja tuvinieki, jubilāra kundzei Staņislavai pašai šogad apritēs 94. gadadiena, tādēļ viņai tagad ir jātiecas panāk vīru ilgmūžībā.

Sveicējus gaviļnieks sagaidīja mundrā noskaņojumā un labprāt dalījās stāstos par dzīves gaitā pieredzēto. Tā kā lielākā daļa profesionālā mūža pavadīta rūpnīcā “Liepājas metalurgs”, skumji bijis uzzināt par rūpnīcas nedienām un darbības apturēšanu.

Ikdienā, lai arī redze kļuvusi ļoti vāja un dažkārt lietu saskatīšanai talkā jāņem palielināmais stikls, simtgadnieks labprāt dodas arī pastaigās un vēl pavisam nesen pats arī devies uz veikalu.

Uz jautājumu, kāda ir noslēpumainā recepte, kā nodzīvot tik garu mūžu, gaviļnieks bez minstināšanās atbildēja, ka jācenšas ēst veselīgu un dabīgu pārtiku bez ķīmiskām piedevām un dažādiem mākslīgiem garšas uzlabotājiem. Savulaik dārziņā pašu lietošanai audzēti gan gurķi un burkāni, gan sīpoli un citi dārzeņi, kuru garšu nevarot salīdzināt ar veikalos nopērkamajiem.

Simtgadnieks kopā ar ziediem un apsveikumu kartīti saņēma arī Liepājas pilsētas domes pabalstu 150 eiro apmērā, kāds tiek piešķirts visiem 100 gadu vecumu sasniegušiem liepājniekiem veselības saglabāšanai un uzlabošanai.

Pašvaldība aicina liepājniekus būt atsaucīgiem un informēt Liepājas pilsētas domi, ja kādam no tuviniekiem tuvojas 100 gadu jubileja.


Pievieno komentāru

Liepājā