Simt latu tērētu malkai, zālēm un kara upuriem

Ar Kurzemes novada bērnu zīmējumiem par tēmu “Kā gudri iztērēt 100 latu” ikviens var iepazīties tirdzniecības centrā “Ostmala” Liepājā. Otrdien konkursa organizatori – biedrība “Naudas plānošanas centrs” un AS “GE Money Bank” –apbalvoja labākos.

Risina pieaugušo problēmas
Konkursam tika iesūtīti vairāk nekā 1800 darbi, to autori – 1. līdz 4. klašu skolēni, pastāsta Naudas plānošanas centra sabiedrisko attiecību konsultante Lelde Sāre. “Lielu aktivitāti izrādīja kurzemnieki, iesūtot 384 zīmējumus. No tiem izvēlējāmies divdesmit interesantākos,” saka L. Sāre.

“Es zīmēju, kā palīdzētu omītei nopirkt malku, lai viņai ziemā silti,” teic Kurzemes novada galvenās balvas ieguvējs Dāvis Mežazīle no Ventspils rajona Puzes pamatskolas. Alise Cvībele no Bārtas pamatskolas stāsta, ka savā zīmējumā risinājusi tēmu par palīdzību Gruzijas un Krievijas karā cietušajiem, un piebilst: ja būtu daudz naudas, to izlietotu, lai uzceltu jaunu māju. Grobiņniece Selīna Krista Done ir viena no simpātiju balvas ieguvējām – viņa palīdzētu iegādāties zāles tuviniekiem.

Vērtējumu dos arī psihologi
“Iesniegtos darbus vērtēja kompetenta žūrijas komisija, kuras sastāvā ietilpa praktizējoši psihologi, Izglītības satura un eksaminācijas centra, Naudas plānošanas centra un “GE Money Bank” pārstāvji,” skaidro Naudas plānošanas centra vadītāja Signe Bierande. “Izpētot bērnu zīmējumus un to aprakstus, psihologi secinājuši, ka liela daļa bērnu vēlas tērēt naudu, lai iepriecinātu tuvākos cilvēkus.

Tas nozīmē, ka bērni uzņemas savu vecāku un sabiedrības problēmu risināšanu,” skaidro S. Bierande.
“Pagaidām “Ostmalā” vēl nav redzami visi žūrijas atzinību izpelnījušies darbi. Tas tāpēc, ka psihologi veic padziļinātāku darbu izpēti, lai pēc zīmējumu aprakstiem novērtētu bērnu finanšu domāšanu, izvērtētu aktualitātes, kā arī iegūtu detalizētākus datus pa rajoniem, klasēm un citiem raksturlielumiem,” zina L. Sāre.

Pievieno komentāru

Liepājā