Siltumenerģijas ražotāja "Liepājas enerģija" apgrozījums pērn - 18,35 miljoni eiro

Siltumenerģijas ražotāja "Liepājas enerģija" apgrozījums pērn -sasniedzis 18,35 miljoni eiro, kas ir par 520 000 eiro mazāks nekā 2018.gadā, aģentūru LETA informēja uzņēmuma sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Ģirne.

Pērn uzņēmuma neto peļņa bija 4,46 miljoni eiro, kas ir par 710 000 eiro mazāk nekā 2018. gadā, vēsta LETA

Ģirne stāstīja, ka uzņēmums pagājušajā gadā saražoja 240 gigavatstundas (GWh) siltumenerģijas un klientiem piegādāja 207 GWh siltumenerģijas, kas ir par 8% mazāk nekā 2018.gadā. Siltumenerģijas ražošanas un pārdošanas apjoma kritums saistīts ar siltajiem laika apstākļiem.

2019.gadā ir izdevies samazināt siltumenerģijas zudumus pārvades un sadales sistēmā, panākot 12,2% zudumu īpatsvaru no tīklos nodotās siltumenerģijas. Pērn uzņēmums realizējis 44 GWh elektroenerģijas, kas ir par 2% mazāk nekā 2018.gadā, sacīja uzņēmuma pārstāve.

Pērn ir izdevies piesaistīt 63 jaunus klientus ar kopējo siltuma slodzi 4,2 megavati (MW). Uzņēmumam ir izdevies veikt visus plānotos siltumtīklu rekonstrukcijas darbus 2,4  kilometru (km) garumā un veikt jauno pieslēgumu izbūves darbus 2,3 km garumā. Kopumā darbiem siltumtrasēs ir ieguldīti 1,08 miljoni eiro, kā rezultātā rekonstruēti un izbūvēti 4,7 km siltumtrašu, norādīja Ģirne.

"Esam sasnieguši uzņēmuma izvirzītos stratēģiskos mērķus. Noslēdzot visus 2019.gada siltumtīklu rekonstrukcijas darbus, Liepājas siltumapgādes infrastruktūra ir modernizēta gandrīz 100% apjomā," sacīja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Jānis Jansons.

Patlaban uzņēmums turpina centralizētajai siltumapgādei pievienot jaunus klientus - gan uzņēmumus, gan privātpersonas. Atbilstoši 2019.gadā izstrādātajai un ieviestajai vides mērķu sistēmai, turpināsim uzlabot ietekmes uz vidi rādītājus, piebilda Jansons.

Aprēķinot un ieturot uzņēmumu ienākuma nodokli, likumā noteiktā apjomā un termiņos peļņu izmaksās dividendēs. Liepājas pilsētas dome vēl lems par dividenžu sadalījumu, iepriekš tradicionāli šī nauda tika atvēlēta iekšpagalmu labiekārtojumiem, teica Ģirne.

"Liepājas enerģija" kopējais klientu skaits ir 1072, no kuriem 606 ir daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas, 210 privātmājas, 109 valsts un pašvaldību iestādes, kā arī 147 juridiskās personas.

SIA "Liepājas enerģija" ir dibināta 2005.gadā un nodarbojas ar siltumenerģijas ražošanu, sadali, pārvadi un realizāciju Liepājas pilsētā, kā arī ar elektroenerģijas ražošanu un realizāciju. SIA "Liepājas enerģija" akcionāri ir AS "Latvenergo", kam pieder 51% kapitāldaļu, Liepājas pilsētas dome, kam pieder 39% kapitāldaļu, bet atlikušie 10% kapitāldaļu pieder SIA "Enerģijas risinājumi".

Pievieno komentāru

Liepājā