Siltumenerģijas patēriņš februārī samazinājies

Aizvadītais mēnesis salīdzinājumā ar gada sākumu bijis samērā silts, līdz ar to samazinājies arī saražotās siltumenerģijas apjoms. Februārī liepājnieki patērējuši 27 211 megavatstundas (MWh) siltumenerģijas, kas ir līdzvērtīgi 2015. gada februārim un par 35% mazāk nekā šā gada pirmajā mēnesī. Efektīvākais siltumenerģijas patēriņš ir renovētajos namos, tomēr arī nelieli energotaupīšanas pasākumi sniedz būtisku ietaupījumu, informē "Liepājas enerģijas" sabiedrisko attiecību speciāliste Agija Tērauda.

2016. gada februāra vidējā ārgaisa temperatūra Liepājā bija +2,7°C (LVĢMC dati), kas ir par septiņiem grādiem augstāka nekā janvārī (-4,4°C). Aizvadītajā mēnesī liepājnieki patērējuši 27 211 megavatstundas (MWh) siltumenerģijas, kas attiecībā pret janvāri ir par 35% jeb 14 566 MWh mazāk. Šī un aizvadītā gada februāra siltumenerģijas patēriņš ir līdzvērtīgs – pērn tas bijis tikai par 5% jeb 1 555 MWh lielāks.

Februārī vidējais daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas siltumenerģijas patēriņš bijis 0,0140 MWh par kvadrātmetru. Zemāks siltumenerģijas patēriņš ir ēkām, kurās veikti energotaupīšanas pasākumi – attiecībā pret ēkām, kurās nav veikti nekādi uzlabojumi, patēriņš samazinās no 29% objektos, kuros veikti nelieli vai atsevišķi energotaupīšanas pasākumi, līdz pat 54% pilnībā renovētās mājās. “Liepājas enerģija” atgādina, ka pat daļēju uzlabojumu veikšana – bēniņu, pagraba vai ārsienu siltināšana, apkures sistēmas rekonstrukcija vai ēkas individuālā siltummezgla efektīva regulēšana – samazin gan mājas kopējo siltumenerģijas patēriņu, gan ēkas kopējās izmaksas par apkuri.

Detalizētu informāciju par centralizētai apkures sistēmai pieslēgto māju siltumenerģijas patēriņu skatīt uzņēmuma mājas lapā ŠEIT . “Liepājas enerģija” aicina iedzīvotājus ar vislielāko  atbildību izturēties pret siltumenerģijas daudzumu, kas tiek patērēts, lai nodrošinātu mājoklī komfortablu temperatūru.

Pievieno komentāru

Liepājā