SIA "Liepājas enerģija" izbūvē centralizētos siltumtīklus Brīvības ielā

Uzņēmums "Liepājas enerģija", paplašinot darbības sfēru, Liepājā, Brīvības ielā veic pilna servisa centralizēto siltumtīklu izbūvi, aģentūru LETA informēja uzņēmuma sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Ģirne.

Pašlaik plānotās investīcijas no uzņēmuma puses ir nedaudz vairāk kā 63 000 eiro, savukārt dzīvojamās ēkas iedzīvotāji projektā ir ieguldījuši nepilnus 10 000 eiro par siltummezgla iegādi un iekšējo apkures stāvvadu izbūvi.

Kopumā tiks izbūvēti jauni siltumtīkli 120 metru garumā, tiks uzstādīts jauns gāzes kondensācijas katls, uzstādīts individuālais siltummezgls un izbūvēti stāvvadi.

Iepriekš šajā Brīvības ielas posmā nebija pieejami centralizētie siltumtīkli, taču uzņēmums ieguldīja apjomīgu darbu, lai sagatavotu projektu, izbūvētu un apkalpotu videi draudzīgu siltumapgādes risinājumu, uzsvēra Ģirne.

Projekta rezultātā tiks pieslēgti divi jauni klienti - dzīvojamā ēka Brīvības ielā 96 un viesnīca Brīvības ielā 98B. Autonomais gāzes kondensācijas apkures katls sākotnēji nodrošinās siltuma jaudu 0,3 megavati (MW). Izvēlētais gāzes kondensācijas apkures katls ir efektīvāks un klusāks un tam ir mazāk dūmgāžu izmešu, salīdzinot ar parastajiem gāzes apkures katliem.

"Liepājas enerģija" valdes priekšsēdētājs Jānis Jansons skaidroja, ka attīstot jaunos biznesa virzienus, uzņēmums autonomās katlu mājas var izbūvēt ne tikai Liepājā, kur nav iespējas pieslēgties centralizētajai apkurei, bet arī ārpus Liepājas robežām. Autonomajai katlu mājai šajā apkures sezonā tiks pieslēgti divi klienti, taču katla jauda ir pietiekami liela, lai varētu pieslēgt arī citus klientus Brīvības ielas posmā.

Pateicoties apkures katla mazajiem izmēriem, tas ir kluss, ekonomisks un ir pietiekami jaudīgs un ar modernu programmatūru. Gāzes kondensācijas tipa katli atgūst siltumu no aizejošajām dūmgāzēm, tādējādi paaugstinot iekārtas lietderības koeficientu un tā efektivitāti.

Dzīvojamā ēkā Brīvības ielā 96 tiks uzstādīts rūpnieciski ražots uzņēmuma "Danfoss" siltummezgls, kā arī klientam tiks izbūvēti jauni iekšējie apkures stāvvadi, un klientu esošās apkures sistēmas tiks pieslēgtas pie tās. Plānots, ka apkures katla izbūves un palaišanas darbi tiks pabeigti līdz šī gada 1.oktobrim.

Uzņēmums paplašina darbību un piedāvā augstvērtīgu individuālo siltummezglu (ISM) uzstādīšanas servisu Liepājā un ārpus pilsētas robežām, kas ietver konsultēšanu, projektēšanu, montāžu, ieregulēšanu, ikgadēju apkalpošanu, remontu un avārijas izsaukumu apkalpošanu, lai nodrošinātu klientam pēc iespējas lielāku komfortu.

Gatavojoties jaunajai apkures sezonai, uzņēmums turpina veikt visus plānotos remontdarbus siltumtīklos, kā arī siltumenerģijas ražošanas iekārtu tehnisko apkopi. Apkures sezonai savlaicīgi sagatavoties tiek aicināti arī klienti.

Kā vēstīts, "Liepājas enerģija" pagājušajā gadā strādāja ar 16,146 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 8,1% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa samazinājās par 20,4% un bija 3,555 miljoni eiro.

Pievieno komentāru

Liepājā