Sestdien visā Latvijā, tostarp Liepājā, notiks rakstīšanas svētki

Jau sestdien, 3. oktobrī, plkst. 12.00 ikviens tiek aicināts piedalīties I vispasaules diktāta latviešu valodā rakstīšanas svētkos, kas notiks Liepājas Universitātē. Rakstīšanas svētku mērķis ir attīstīt latviešu valodas rakstītprasmi, audzināt cieņu pret dzimto valodu, saliedēt sabiedrību, kā arī aicināt cittautiešus labāk apgūt latviešu valodu.

Diktāta rakstīšana ir brīvprātīgs bezmaksas pasākums, kurš vienlaikus norisināsies visā pasaulē un kurā varēs piedalīties jebkurš interesents. Šogad I vispasaules diktātu latviešu valodā interesenti varēs klātienē rakstīt Rīgā, Ventspilī, Valmierā, Liepājā, Daugavpilī un Rēzeknē. Savukārt, ja kāds vēlas tiešsaistē sekot līdzi rakstīšanas svētkiem un rakstīt diktātu, to nodrošinās interneta vietne www.raksti.org. Diktātu dalībnieki raksta anonīmi, izmantojot savu kārtas numuru, kuru katrs saņems piesakoties.

I vispasaules diktāta rakstīšanā tiek ievērots laika, teksta, norises kārtības un pārbaudes kritēriju vienlīdzības princips. Visās norises vietās dalībnieki rakstīs vienu un to pašu tekstu. Tāpat visur pasākums notiks pēc vienota, skaidri zināma scenārija. Visas pārbaudes komisijas vadīsies pēc vienotiem, iepriekš izstrādātiem un saskaņotiem kritērijiem.

294 vārdu garais diktāta teksts ir veidots uz kāda mūsdienu jaunā latviešu rakstnieka daiļdarba pamata. Tā atbilstību latviešu valodas normām apstiprinājusi Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes Latviešu un vispārīgās valodniecības katedras vadītāja Andra Kalnača. Labojot diktātu, atzīmes netiks liktas, taču tiks norādītas ortogrāfijas un interpunkcijas kļūdas un to skaits, lai ikviens interesents varētu novērtēt savas zināšanas. Interesenti, kuri būs rakstījuši diktātu klātienē, ar sava darba kļūdu labojumu varēs iepazīties attiecīgajās norises vietās, savukārt tie, kuri būs uzdevumu pildījuši tiešsaistē, kļūdu labojumu varēs apskatīt mājaslapā.

Pasākuma patrons Liepājā ir ilggadējs pedagogs un Goda liepājnieks Tālivaldis Deklaus. Diktātu klātienē lasīs Liepājas aktieri Ināra un Aivars Kalnarāji, kā arī izteiksmīgās runas konkursa uzvarētāja Amanda Razma.

Kamēr diktāti tiks laboti, dalībnieki varēs noklausīties Liepājas Universitātes profesores Lindas Lauzes priekšlasījumu par latviešu valodas sarunvalodu. Savukārt Maija Kalniņa priecēs ar savām dziesmām, kā arī lasīs miniatūras no literārā cikla „Es esmu Liepāja”.

Tāpat katrs dalībnieks, kas Liepājā rakstīs diktātu, saņems apliecinājumu par piedalīšanos pasākumā.

Tāpat arī šogad aicinām bērnus izaicināt savus vecākus un kopā rakstīt diktātu.

Rakstīšanas svētkus organizē Liepājas domes Sabiedriskās saskaņas komisija un Sabiedrības līdzdalības un veselības veicināšanas nodaļa sadarbībā ar Liepājas Universitāti un Anitas Jansones vadītās Dabas un inženierzinātņu fakultātes studentiem.

Pietiekties diktāta rakstīšanai Liepājā var šeit: http://diktats.liepu.lv/

Liepājniekiem šis ir jau otrais gads, kad, kopīgi rakstot diktātu, ikviens varēs pārbaudīt savas rakstīšanas prasmes.

Papildu informāciju iespējams saņemt pie Liepājas domes sabiedrības pārvaldes speciālistes Brigitas Dreižes, zvanot pa tālruni 63404721 vai rakstot uz e-pastu: brigita.dreize@dome.liepaja.lv.


Informāciju sagatavoja:
Dace Ķēde, Liepājas pilsētas domes sabiedrisko attiecību speciāliste

Pievieno komentāru

Liepājā