Sestdien Kultūras tramvajā viesosies Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauniešu teātris

Liepājas iedzīvotāji jau būs pamanījuši, ka pilsētā kursē Kultūras tramvajs – vieta, kur, dodoties ikdienas gaitās, pa ceļam „sastapt” kultūras aktivitātes, informē Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs.

Sestdien, 12.oktobrī, plkst.13:00 tramvaja pieturā pie T/N Kurzeme Kultūras tramvajā iekāps Liepājas Tautas mākslas un Kultūras centra jauniešu teātris, un viena pilna apļa garumā tramvajs kļūs par skatuvi teātra izrādēm.

Kultūras tramvajs ir parasts pasažieru pārvadāšanas transports, taču Liepājas Tramvaja administrācija īpaši atbalsta tajā notiekošās kultūras aktivitātes un ir noteikusi īpašu maksu par braucienu: kultūras programmas laikā (no plkst.13:00, kad tramvajs uzņem māksliniekus un pasažierus pieturā T/N „Kurzeme” un dodas DR virzienā) ikviens var braukt pilnu apli, iegādājoties tikai vienu braukšanas biļeti.

Līdz šim Kultūras tramvajā ir uzstājusies folkloras kopa „Atštaukas”, Liepājas ceļojošā cirka studija „BezTemata”, ar pilsētas kultūru, vēsturi un sabiedriskās dzīves ritmu pasažierus iepazīstinājis Andis Lācis, Latvijas Vispārējos Dziesmu svētkus iedziedājuši Liepājas jauktie kori, bet pavisam mazos tramvaja pasažierus izklaidējuši Liepājas Leļļu teātra aktieri, un atsauksmes par šo projektu no pilsētas iedzīvotāju – tramvaja pasažieru puses ir bijušas tiešām pozitīvas.

Kultūras tramvajs no citiem atšķiras ar vizuālo noformējumu un ir pamanāms ikvienam: tā dizainu veidojis Mārtiņš Strazdītis, bet tramvaju noformējusi Gundega Tauriņa-Skabule un „Reklāmas Ateljē”.

Projektu „Kultūras tramvajs” realizē Liepājas pilsētas pašvaldības aģentūra „Liepājas Sabiedriskais transports” sadarbībā ar SIA „Liepājas Tramvajs”, Liepājas Kultūras pārvaldi un Liepājas reģiona tūrisma informācijas biroju. Finansiāli projektu atbalsta VKKF Kurzemes Kultūras programma.

Ar Liepājas Tautas mākslas un Kultūras centra jauniešu teātra pasākumu šis projekts būs noslēdzies, tomēr Kultūras tramvajs savā vizuālajā veidolā maršrutā turpinās kursēt. Un tas joprojām būs atvērts gan kultūras aktivitātēm, gan jaunu ideju demonstrēšanai. Tādēļ pašvaldības aģentūra „Liepājas Sabiedriskais transports” aicina visas kultūras iestādes, brīvā laika pavadīšanas pulciņus vai citas organizācijas, kas vēlas parādīt savus sasniegumus plašākai publikai un aicināt pilsētas iedzīvotājus pievienoties savam pulkam, sazināties ar Liepājas Sabiedriskā transporta pārstāvjiem pa tālruni 634 28744.

Pievieno komentāru

Liepājā