Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sesks turpinās vadīt Liepājas partiju

Liepājas partijas kongresā par partijas priekšsēdētāju atkārtoti ievēlēts Uldis Sesks, informēja Liepājas partijas biroja vadītāja Dace Gruntmane.

Par partijas līdzpriekšsēdētājiem ievēlēti Gunārs Ansiņš un Helvijs Valcis, savukārt partijas valdē ievēlēta Aija Barča, Vilnis Vitkovskis, Gundars Krieviņš, Uldis Hmieļevskis, Pēteris Krieviņš un Artis Daugins.

Liepājas partijas kongresā bija pulcējušies vairāk nekā 120 biedru un partijas atbalstītāju, lai izvērtētu desmit darba gados paveikto un noteiktu jaunus darba uzdevumus un mērķus. Partijas biedriem tika demonstrēta prezentācija, kurā atgādināja par paveikto desmit darba gados un ieskicēja nākotnes vīzijas pilsētas attīstībā.

Partijas valde atskaitījās par paveiktajiem darbiem, kas iekļauti Liepājas partijas vēlēšanu programmā īstenošanai vēlēšanu periodā no 2013.līdz 2017.gadam. Liepāja pēdējo gadu laikā lielāku uzmanību pievērsusi infrastruktūras projektu īstenošanai - transporta, pilsētvides, veselības un energoefektivitātes jomā -, kas devuši pilsētai gan vizuāli pievilcīgus risinājumus, gan aktualizējuši un sakārtojuši mūsdienīgas pilsētas saimnieciskās dzīves organizāciju.

Kongresa laikā no Liepājas partijas ievēlētie Saeimas deputāti informēja biedrus par aktualitātēm valdības darbā. Saeimas deputāte Barča informēja par priekšlikumiem un darba uzdevumiem, izstrādājot likumprojektu par dažādu nozaru izglītības darbinieku pensijas vecuma noteikšanā un izmaiņām pensijas vecuma aprēķinu kārtībā, kā arī uzsvēra Liepājas partijas un Zaļo un zemnieku savienības frakcijas deputātu sadarbību, risinot Liepājas pilsētai svarīgu jautājumu virzību valdībā, piemēram, Liepājas lidostas rekonstrukcija u.c. Saeimas deputāts Valdis Skujiņš biedriem skaidroja lēmumu pieņemšanas nosacījumus Saeimas darbā, uzsvēra regulāras komunikācijas ar vēlētājiem nozīmi. Saeimas deputāts Māris Kučinskis pauda gandarījumu par Liepājas partijas kā reģionālas partijas nozīmi dažādu valstisku lēmumu pieņemšanā, apstiprinot, ka lielo partiju redzējums bieži ir atrauts no reģionu saimnieciskās dzīves un nedod objektīvu redzējumu likumdošanas precizēšanai vai papildināšanai. Kučinskis uzteica no Liepājas un Kurzemes ievēlēto deputātu sadarbību ikdienas Saeimas darbā.

Liepājas partijas kongresā piedalījās arī ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola, kura savā uzrunā partijas biedriem izteica gandarījumu par divu reģionālu partiju Liepājas partijas un partijas "Ventspilij un Latvijai" sadarbību. Ministre uzsvēra, ka Saeimas vēlēšanās Kurzemē pārliecinoši savus spēkus ir pierādījušas tieši reģionālās partijas, minot to kā pasaules un Eiropas labāko praksi likumdevējvaras veidošanā.

Kongresa debatēs izskanēja vairāki priekšlikumi, tostarp arhitekta Gundara Vīksnas aicinājums pievērst vairāk uzmanības pilsētas vecās apbūves sakārtošanas iespējām, piesaistot Eiropas fondu vai valsts un pilsētas budžeta līdzekļus. Hmieļevskis, atbildot uz pārdomām par zemo iedzīvotāju aktivitāti pilsētas kultūras, izklaides un sporta pasākumos darba dienu pēcpusdienās un vakaros, uzsvēra, ka pilnīgi pretējas sajūtas ir darba dienu rīta stundās, kad transporta un gājēju kustība ir ļoti intensīva, kas liecina par to, ka liepājnieki daudz strādā un mācās, iespējams, vairāk nekā vidusmēra eiropietis, lai spētu sasniegt vēlamo darba rezultātu un dzīves līmeni, un, iespējams, ar garajām darba stundām ir skaidrojams pilsētas miers vakaros.

Partijas līdzpriekšsēdētājs Ansiņš uzsvēra, ka turpmāko darbu sarakstā bez lieliem investīciju projektiem ir iedzīvotāju ikdienišķo gaitu un dzīves kvalitātes uzlabošanas, iekšpagalmu sakārtošana un ģimenei draudzīgas dzīves vides kvalitātes uzlabojumi, kā arī bērnu un jauniešu saturīga brīvā laika pavadīšanas iespēju paplašināšana, kultūras, izglītības un sporta nozares pieejamības paplašināšana u.c. Ansiņš aicināja partijas biedrus un atbalstītājus iesaistīties partijas darba un visas pilsētas norisēs, uzsverot, ka Liepājas partija pārstāv plašāka reģiona intereses, sākot ar izglītības un veselības nozares centriem, arī darba vietu piedāvājumu.

Kongresa dalībnieku ierosinājumus apkopos nākamās nedēļas laikā un izskatīs tuvākajā partijas valdes sēdē.


Pievieno komentāru

Liepājā