Sesks: RP Liepājā pieļāva tās pašas kļūdas, ko savulaik Zatlers 2

Liepājas partija (LP) apzinās, ka lēmums par sadarbību ar apvienību "Saskaņas centrs" (SC) nav pats populārākais un ir cilvēki, kuriem pret to ir noraidoša attieksme, taču liela daļa liepājnieku ir uzmundrinājuši, LP aicinot nepakļauties Reformu partijas (RP) izvirzītajiem ultimātiem, "Rietumu Radio" sacīja Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks (Liepājas partija).

"Uzskatu, ka Reformu partija Liepājā pieļāva tās pašas kļūdas, ko savulaik Valdis Zatlers, ieejot Saeimā un savelkot sev visapkārt sarkanās līnijas, aizmirstot par to, ka partija ir ievēlēta nevis tāpēc, lai apmierinātu savas privātās ambīcijas, bet lai pildītu tos darbus, ko savā programmā apsolījusi vēlētājiem," sacīja Sesks.

Viņš uzskata, ka RP jau pašā sākumā izvirzītie ultimāti liecinājuši, ka arī turpmāk konstruktīvs darbs un sadarbība pašvaldībā nebūs iespējama. "Es vēl varētu saprast to, ka ne visiem patīk mans vadības stils," sacīja Sesks, vienlaikus norādot, ka politikā personīgās antipātijas nevar kļūt par galveno mērķi. "Politikā nevar uzvesties kā mazs, niķīgs bērns, piecērtot kāju pie zemes, lai viss ir tikai tā, kā tu gribi un nekā savādāk," spriež Liepājas partijas līderis.

Viņš pauda cerību, ka opozīcijas deputāti atbalstīs liepājniekiem vajadzīgus lēmumus un opozīcija nekļūs destruktīva. "Esmu runājis ar Jāni Vilnīti par to, ka neatkarīgi no tā, vai esam pie varas vai opozīcijā, mēs esam liepājnieki un esam ieinteresēti, lai pilsēta attīstītos. Aicināšu visus deputātus konstruktīvam un kopējam darbam," izteicās Sesks.

Runājot par sadarbības nosacījumiem ar SC, Sesks atzina, ka SC izdevies pārliecināt, ka visām iedzīvotāju grupām, kurām apvienība pirms vēlēšanām solījusi bezmaksas sabiedrisko transportu, to nav iespējams nodrošināt, jo tad būtu jāatsakās no kultūras, izglītības u.c. programmu īstenošanas. "Vienojamies, ka nākamā gada budžetā jāieplāno finansējums, lai pirmklasnieki Liepājas sabiedriskajā transportā varētu braukt bez maksas," atzina Sesks, piebilstot, ka to pilsēta var atļauties, un pauda cerību, "ka neadekvāti jautājumi, lai visi Liepājā varētu braukt par velti, vairs neradīsies".

Kā ziņots, pēc vairāk nekā nedēļu garām pārrunām starp Liepājas domē ievēlēto politisko partiju pārstāvjiem pieņemts lēmums, ka šajā sasaukumā ciešāku sadarbību Liepājas domē veidos pašreizējā Liepājas mēra Ulda Seska vadītā Liepājas partija kopā ar SC.

Sesks norādīja, ka Liepājas partija uz konstruktīvu darbu Liepājas domes koalīcijā kā pirmo aicināja Vilnīša pārstāvēto Reformu partiju (RP), piedāvājot tai gan priekšsēdētāja vietnieka amatu, gan komiteju vadību, gan citas iespējas līdzdarboties pilsētas pārvaldē, taču ar šo politisko spēku visas sarunas esot nonākušas strupceļā.

Pirmā jaunā sasaukuma Liepājas domes sēde notiks 19.jūnijā pulksten 11, aģentūru LETA informēja Liepājas vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Ildze Lagzdiņa.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

ieva

pret pret liepaja pilseta ar sc. sesks ir stulbis un savieno sc

pirms 8 gadiem, 2013.06.17 19:29

ieva

pret pret liepaja pilseta ar sc. sesks ir stulbis un savieno sc

pirms 8 gadiem, 2013.06.17 19:29

Liepājā