Sesks: Rīgā notikušais ir nopietns signāls arī citām Latvijas pilsētām 1

Lielveikalā "Maxima" Rīgā notikusī traģēdija ir nopietns signāls arī citām Latvijas pilsētām, aģentūrai LETA atzina Liepājas mērs Uldis Sesks (Liepājas partija).

"Visdziļākā līdzjūtība traģiskajā negadījumā bojāgājušo tuviniekiem, cietušajiem un glābējiem, kas, pildot dienesta pienākumus, atdevuši pašu dārgāko - veselību un dzīvību. Notikušais Rīgā ir nopietns signāls arī citām Latvijas pilsētām, un mūsu uzdevums ir darīt visu iespējamo, lai nepieļautu līdzīgu traģēdiju iespējamību," atzina Sesks.

Liepājas domes Būvvaldei un Būvinspekcijai uzdots apsekot sabiedriskās ēkas, kuras cilvēki ikdienā visvairāk apmeklē, - lielveikalus, kultūras un izglītības iestādes, Liepājas Reģionālo slimnīcu, viesnīcas un citus objektus. Īpaša uzmanība pievēršama signalizācijas ierīču un ārkārtas situāciju apziņošanas sistēmu funkcionalitātes pārbaudei.

Liepājas pilsētas būvvaldes vadītāja Agrita Kulvanovska informēja, ka būvinspekcija šodien apsekos divus objektus, kuros pašlaik notiek būvdarbi un vienlaikus ēkas tiek ekspluatētas, - Liepājas Reģionālo slimnīcu un Liepājas Valsts 1.ģimnāziju. Šajos objektos notiek siltināšanas darbi, kas tomēr nav salīdzināmi ar situāciju veikala "Maxima" ēkā, kur notika jumta daļu pārbūve.

"Tomēr mūsu speciālisti pārbaudīs, vai tiek ievēroti visi normatīvi un vai būvdarbu veicēji un būvuzraugi seko tam, lai nerastos bīstamas situācijas," skaidroja Kulvanovska.

Turklāt būvvalde apkopo informāciju par visu pašvaldības un sabiedriskas nozīmes ēku apsaimniekotājiem. Gan īpašniekiem, gan apsaimniekotājiem tiks pieprasīts sniegt informāciju par to, kā notiek ēku ekspluatācija un kā tiek veiktas pārbaudes, lai nodrošinātu konstrukciju stiprību un izturību.

"Tā kā tuvojas ziema un būs sniegs, mēs atsevišķi informēsim par ēku īpašnieku un apsaimniekotāju atbildību nodrošināt lielo jumtu tīrīšanu un uzturēšanu tādā stāvokli, lai saglabātu konstrukciju nestspēju. Tieši nenotīrīta sniega dēļ divas reizes Liepājā iebruka veikala "Depo" jumts. Veikala ēkas īpašnieku un apsaimniekotāju uzrunāsim papildus," informēja Kulvanovska.

Arī visām pašvaldības iestādēm, kapitālsabiedrībām un aģentūrām uzdots operatīvi veikt pārbaudi par ēku drošību un atbilstību ekspluatācijas noteikumiem, savukārt Liepājas Reģionālajai slimnīcai, kurā notiek būvniecības darbi, uzdots kopā ar būvinženieriem un ekspertiem papildus izvērtēt ēkas pārsegumu un jumta konstrukciju noslogojumu, lai nepieļautu tā pārslodzi.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

kā tad!

Liepājā "Depo" iegruvušais jumts nebija pietiekami nopietns signāls ???

pirms 7 gadiem, 2013.11.22 16:33

Liepājā