Sesks: "Liepājas metalurga" maksātnespējas pieteikuma iesniegšana tiesā ir akcionāru diskvalifikācija

Finanšu grūtībās nonākušā uzņēmuma "Liepājas metalurgs" maksātnespējas pieteikuma iesniegšana tiesā ir akcionāru diskvalifikācija, "Rietumu Radio" sacīja Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks (Liepājas partija).

Valdība "Liepājas metalurga" akcionāriem, sporta terminoloģijā izsakoties, piešķīra spēles papildlaiku, kurā viņi varēja darīt visu, ko spēj un ko solīja, lai piesaistītu investoru un atveseļotu uzņēmumu, taču viņi to nepaveica, uzskata Sesks.

Viņš pauda gandarījumu, ka tiesiskās aizsardzības procesa (TAP) administratora Haralda Velmera mērķi - uzturēt rūpnīcu kā vienotu veselumu un nodot investoram, kas spēs tajā ieguldīt vajadzīgos līdzekļus, - sakrīt ar valsts un pilsētas mērķiem par rūpnīcas nākotni.

"Sliktākais scenārijs būtu, ja administrators būtu bezatbildīgs un, domājot tikai par savu labumu, izpārdotu uzņēmumu pa daļām. Manā skatījumā vislabākais būtu, ja arī ostas uzņēmums "Liepājas osta LM" paliktu kopā ar "Liepājas metalurgu"," sacīja Liepājas mērs.

Viņš uzskata, ka iepriekš, ja potenciālais investors vēlējās saskaņot spēles noteikumus pirms investēt uzņēmumā, tam bija lielas neskaidrības, ar kuru atbildīgo amatpersonu - akcionāriem, finanšu vai ekonomikas ministru, finanšu konsultantu "Prudentia Advisers" - runāt. "Tas bija karuselis, kurā nebija skaidras ieejas un izejas. Tagad spēles noteikumi būs skaidri, un ir viens partneris, ar ko runāt - Haralds Velmers," sacīja Liepājas mērs.

Jautāts, vai uzņēmuma maksātnespēju nevajadzēja rosināt ātrāk, Sesks sacīja: "Laiks parādīs - bija vai nebija pareizi. No šodienas skatoties, laiks bija jādod, bet varbūt īsāks, lai neievilktu šo procesu ziemā, kad jāglābj uzņēmuma tehnoloģija, steidzami jārisina jautājums par apkures nodrošināšanu "Liepājas metalurga" poliklīnikai," atzina Sesks.

Pievieno komentāru

Liepājā